Kryeministri Rama iu është drejtuar Kryebashkiakëve demokratë me një thirrje në Twitter. Ai iu ka kërkuar Kryetarëve opozitar t’i referohen ligjit dhe jo hallit të, Sali Berishës, Ilir Metës, Lulzim Bashës dhe Monika kryemadhit, pasiqë ishin ata që i nxorrën nga gara dhe jo Partia Socialiste.

Postimi i plotë: Kryebashkiakë demokratë!Mos bini viktimë e katërshes SB/IM/LB/MK duke nxjerrë pengesa për zgjedhjet.Referojuni ligjit jo hallit të tyre të madh e as zhurmës së tyre të kotë.Nuk ju nxorri PS nga gara po ata dhe ata duhet të përgjigjen para jush, jo ju para tyre.Ligji s’ka mëdyshje