Moti në Shqipëri vijon të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike duke bërë që moti të jetë i kthjellët dhe i ftohtë.

Sipas parashikimit moti në vendin tonë do të mbajë i kthjellët. Temperaturat për ditën e sotme do të luhatën nga 4 deri në 12 °C. Era do të fryje me shpejtësi 1 m/s në drejtim të perëndimit.

Edhe dita e enjte do të jetë me mot të kthjellët. Temperaturat parashihen të lëvizin prej -3 deri në 10 °C.