Një shtetas ka ndërruar jetë si pasojë e një aksidenti automobilistik.

Ngjarja ka ndodhur në aksin Korçë-Drenovë, teksa një kamcion ka pë rplasur një biçikletë. Si pasojë ka humbur jetën drejtuesi i kësaj të fundit..

Policia dhe ambulanca ka mbërritur në vendin e ngjarjes ndërsa nuk dihen shkaqet e aksidentit të rë ndë.

Grupi hetimor pritet të zbardhë identitetin e vi ktimës dhe rrethanat e ngjarjes.