Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka paralajmëruar konferencë urgjente për shtyp.

Në një kohë kur opozita protestoi përpara godinës, Xhafaj njoftoi se do të dalë sot në një konferencë për shtyp.

Ka qenë zyra e shtypit ajo që njoftuar faktin.

“Sot ne ora 18:30, ministri i Brendshem Fatmir Xhafaj do te mbaje nje konference per media ne sallen e MB.

Ju ftoj te merrni pjese!”, shkruan zyra e shtypi.

Ndërkohë, nga ana tjetër prokuroria ka vendosur të thërrasë për të dëshmuar tre demokratët: Deputetit Ervin Salianji, Enkelejd Alibeajt dhe ekspertit të drejtësisë pranë PD-së Gazment Bardhit.

Ligjvënësit do të përgjigjen mbi përgjimin e publikuar prej tyre ku pretendojnë se është vëllai i ministrit.