Trajneri i kampionëve të Italisë dërgon një mesazh te trajneri i ri i Napolit.

Në orën 20:56, kur gjithçka ishte zyrtare dhe fotografitë e zakonshme, tashmë të postuara në mediat sociale, morën dhenë, këtu vjen edhe “cicërima” e Massimiliano Allegrit. Ai, kampion i Italisë, tashmë ka gjetur një kundërshtar për kampionatin e ardhshëm.

Dhe e mirëpret atë kështu: “Mirë se erdhët në Itali, Z.Ancelotti! Seria A gjen përsosmërinë e futbollit tonë”. Kolegu i Napolit është shënjuar tani, vetëm duhet të presim përgjigjen e Carletto, i cili tani fluturon në Kanada, ku do ta gjejë veten në anën tjetër të fushës.

Natyrisht, i duhet t’iu përgjigjet edhe mesazheve të mirëseardhura. Më i rëndësishmi është pikërisht ky i armikut të tij të ardhshëm… të dashur!.