Bëhet fjalë për shenjën e Binjakëve, por jo vetëm. Edhe disa shenja të tjera janë paralajmëruar nga astrologia Meri Shehu.

Dashi Fillon një periudhe e rëndësishme në jetën erotike dhe në argëtim por kjo duhet të shoqerohet me njerzit e duhur dhe vendimet e duhura.

Demi Do merreni me çështjet familjare apo festa e argëtime duke lënë pas dore një marrëdhenie egzistuese sikur të mos e kishit njohur apo takuar. Do ktheheni në fëmijëri apo atdhe.

Binjaket Ide të ndritshme dhe jetë e bukur por kujdes mos bini në kuthin e asaj që jo cdo gjë që shkelqen është flori megjithëse mund ti përngjaj shumë.

Gaforrja Do përjetoni një egoizëm të madh të brendshëm shpirtëror i cili mund tju bëj tiran me veten dhe shumë hakmarrës për atë që nuk e keni arritur apo e kanë marrë të tjerët.

Luani Dielli në shenjën tuaj ju kthen në qendër të vemendjes. Mund të shijoni shumë por nuk përjashtohet mundësia të bini më shumë se duhet në sy dhe kjo tju ekspozoj ndaj syrit të keq.

Virgjeresha Shume te ngarkuar emocionalisht dhe te mbyllur ne vetetvete Dielli do ndricoj ne disa raste ifdtete dhe strategjitë tuaja por në disa raste do ju djeg së brendshmi.

Peshorja  Do keni shkelqim, argëtim dhe njohje shumë të rëndësishme. Në këtë periudhë do ndiqni famën dhe gjërat e dukshme duke mos i dhene shume rendesi vlerave

Akrepi Dielli ndriçon në qendër të pozicionit tuaj duke ju dhënë madhështinë e famës, dukjes dhe pozicionit më të reklamuar që mund të dëshironi.

Shigjetari  Dielli juaj tashmë ndricon nga Lindja dhe Perëndimi por e rëndesishme është që ju duhet ta ndiqni kudo që të ndodhet. Ju presin aventura.

Bricjapi  Do kërkoni me çdo kusht pjesën më të madhe të përfitimeve dhuratave apo trashëgiimive. Kujdes me shëndetin tuaj apo të të afërmve.

Ujori  Dielli përball jush ju fton në bashkëpunime dhe antagonizma të mëdha. Nëse nuk e durroni dot një partner të zhurmshëm apo egoist largohuni më mirë.

Peshqit Kujdes me shëndetin megjithëse ditët tuaja do mbushen me diell. Mos kerkoni gjithçka në një moment ku nuk jeni gati të bëni gjithçka edhe ju vetë.