Skuadra e Liverpoolit befasoi duke zyrtarizuar futbollistin e Monacos, Fabinho.

Me këtë transferim, nën-kampioni i Europës, vetëm sa e ka përforcuar mesfushën.

Jurgen Klopp ka objektiva Alisson dhe Fekir.

Madje për lojtarin e Lyonit, Nabil Fekir thuhet se është arritur marrëveshje dhe se lojtari shumë shpejt zbarkon në “Anfield”.

Kujtojmë që Liverpooli sezonin e kaluar siguroi shërbimet e mesfushorit të Leipzigut, Nabil Keita.

Më poshtë e keni formacionin e frikshëm të Liverpoolit nëse arrin t’i mbaj yjet dhe nëse i transferon objektivat e përmendura.