Gianluigi Buffon është prezantuar sot zyrtarisht përpara gazetarëve si një lojtar i PSG-së, teksa ka folur në konferencë për shtyp si parizien.

“Jam tepër i ngazëllyer për këtë aventurë të re. Dua të provoj të jem akoma një portier i madh. Jam këtu për entuziazmin e Parisit dhe magjinë e tij dhe të tifozëve. Champions është padyshim një objektiv, por jo një obsesion personal për mua”, ka folur ndër të tjera Buffon në prezantimin e tij si lojtar i PSG-së.”