Home Rusi 2018 Faqe 11

Rusi 2018

Rusi 2018, grupi C/ Francë vs Australi gjithçka që duhet të dini për këtë...

FRANCA Lojtari kyç Kylian Mbappe Eshtë vetëm 19 vjeç dhe do të luajë turneun e parë madhor në karrierën e tij, por mungesa e përvojës nuk e...

Portugali vs Spanjë/ Formacionet zyrtare, Portugalia i “var” shpresat te Ronaldo, Spanja i përgjigjet...

Luhet në “Olympic Stadium” të Soçit, super sfida e kësaj dite të sotme, mes Portugalisë dhe Spanjës, skuadrave të grupit B. Kjo sfidë mes...

Video/ Maroku eliminohet që në ndeshjen e parë, raste të tilla i prishin magjinë...

Ndeshja mes Marokut dhe Iranit ishte një nga ato takime të cilat i prishin “magjinë” një turneu kaq madhështor, siç është Botërori. Pavarësisht se futbollistët...

Portugali vs Spanjë/ Statistika, shifra dhe fakte për ndeshjen

Kampionët evropianë në fuqi Portugalia përballen me fqinjët e Spanjës në Soçi për të përfunduar ditën e dytë të Kupës së Botës 2018 ....

Rusi 2018, grupi B/ Portugali vs Spanjë gjithçka që duhet të dini për këtë...

Portugalia Lojtari kyç Cristiano Ronaldo Golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave për Portugalinë shënoi 15 gola në fazën kualifikuese të Kupës së Botës. Ndoshta në...

“Më mbushën me nerva dhe zemërim”, nisin dënimet e para për futbollistët në Botëror

Ndeshja e parë e Botërorit mes Rusisë dhe Arabisë Saudite ka përfunduar me fitoren e vendit organizator në shifrat 5-0. Një fitore e thellë kjo...

Historia rrëqethëse/ Vuan nga sëmundja e rrallë, por trajneri i Uruguait nuk e braktis...

Oskar Tabarez, trajneri 71-vjeçar i Uruguait, edhe pse i prekur nga një sëmundje e rëndë, nuk e ka braktisur kombin e tij, duke qenë...

Marok-Iran, formacionet zyrtare

Ndeshja e tretë e Kampionatit Botëror “Rusi 2018” do të luhet në orën 17:00 mes Marokut dhe Iranit. Kjo sfidë është e vlefshme për Grupin...

Uruguai feston në fund, Egjipti bie pa Salah

Egjipti nuk e ka nisur në mënyrën e duhur Kupën e Botës, duke u mundur 1-0 nga Uruguai, në ndeshjen e parë të Grupit...

Marok vs Iran/ Statistika, shifra dhe fakte për ndeshjen

Në një grup që ka Spanjën dhe Portugalinë, aksioni i Grupit B të Kupës Botërore 2018 do të fillojë me një ndeshje mes dy...

Formacionet zyrtare/ Egjipt vs Uruguai – Salah në stol

Kur kanë mbetur edhe pak nga fillimi i takimit Egjipt-Uruguai, teknikët përkatës të skuadrave kanë publikuar formacionet zyrtare që do të hedhin ën fushë...

Neymar: Dua hakmarrje ndaj Gjermanisë

Neymar dëshiron hakmarrje kundër Gjermanisë, për atë humbje turpëruse të Brazilit në vitin 2014. Rikthimi në lojë gjatë një Kupe Bote nuk mundet veçse të...

Ndeshja Spanjë-Portugali, Ramos: Do të doja më shumë që Cristiano të ishte në ekipin...

Spanjë-Portugali, kjo do të jetë super sfida e ditës së dytë në Botërorin e Rusisë. Kapiteni i Spanjës, Sergio Ramos, shpreson se nuk do të...

FOTO/ Terroristët mesazh kërcënues për ‘Rusi 2018’: Do iu djegim, vetëm prisni

ISIS kërcënon sërisht. Pas një mesazhi të drejtuar 2 yjeve botëror, Ronaldos dhe Mesit, tashmë shërbimet inteligjente ruse, kanë gjetur postera të shpërndarë me...

Përplasje “titanësh”, sot Spanja përballet me Portugalinë

Një përplasje e vërtetë titanësh. Kështu mund të konsiderohet sfida e Grupit B, Portugali – Spanjë, që do të zhvillohet në orën 20:00, në...

FOTO/ Bukuria e femrave arabe në “Rusi 2018”

Një kontrast të madh sollën tifozet e futbollit në ndeshjen e parë të Botërorit “Rusi 2018”. Në stadiumin “Luzhniki” të Moskës, Rusia mposhti 5-0 Arabinë...

Rusia me “5 yje” shkatërron Arabinë Saudite në ndeshjen hapëse

Rusia ka shfaqur një futboll të bukur teksa ka mposhtur bindshëm Arabinë Saudite me rezultatin e pastër 5-0 në ndeshjen hapëse të Kupës së...

Rusi 2018 grupi B/ Marok vs Iran gjithçka që duhet të dini për këtë...

Maroku Lojtari kyç MEDHI BENATIA Benatia hodhi poshtë mundësinë për të luajtur me Francën apo Algjerinë dhe zgjodhi Marokun, ku tanimë është bërë kapiten. Me shumë përvojë...

Rusi-Arabia Saudite/ Formacionet zyrtare, Çerçesov hedh në fushë një skuadër sulmuese

Në stadiumin “Luzhniki” të Moskës do të luhet ndeshja e parë e Kampionatit Botëror të futbollit. Ky takim do të fitojë pasi të zhvillohet ceremonia...

Rusi vs Arabia Saudite/ Statistika, shifra dhe fakte për ndeshjen hapëse të botërorit

Tensioni i gjatë përfundoi përfundimisht pasi sot pritet që Rusia të marrë fitoren ndaj Arabisë Saudite në ndeshjen e parë të finaleve të Kupës...

Video/ Parashikimi përfundimtar i Jose Mourinhos: Ja finalja e Botërorit

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho, bëri publike parashikimet e tij të fundit dhe përzgjodhi një finale Argjentinë-Portugali. Sipas “Lusos”, Kampionati Botëror i Rusisë,...

Rusi 2018 grupi A/ Egjipt vs Uruguaji, gjithçka që duhet të dini për ndeshjen...

Egjipt Lojtari kyç Mohamed Salah Nëse mendoni se sulmuesi i Liverpool është “Mbreti i Egjipit” atëherë ketë të drejtë, sepse një komb i tërë po luhet që...

Rusia vendos 2000 kamera për monitorimin e botërorit

Në shumë qytete ku do të luhen ndeshjet janë montuar rreth 2000 kamera shtesë që mbahen nën vëzhgim nga stafe të specializuara për të...

Rusi 2018 /Ndërhyrja e VAR-it dhe njoftimi i tifozëve, ja risitë për arbitrat

Sistemi VAR do të përdoret për herë të parë në një Botëror këtë edicion. Në kombëtare të ndryshme është bërë edhe njoftimi për detajet...

Rusi 2018/ Ky Botëror nis me Brazilin favorit, por mbetet hapësirë edhe ​​për surpriza

Ndoshta shumica e italianëve shpresonin se ky moment nuk do të kishte ardhur kurrë, por sigurisht kjo nuk ndalet dot. Sot, më 14 qershor,...

Rusi 2018/ Gjithçka që duhet të dini, oraret dhe përballjet e mëdha

Nga sot për një muaj me rradhë në të gjithë globin do të përjetohen emociononet e Botërorit Rusi 2018. Gjithçka do të fillojë sot me...

Studimi i ekspertëve dhe shkencëtarëve, ja kush e fiton botërorin dhe finalja do të...

Brazili është favoriti kryesor për të fituar Kupën e Botës. Këtë e thonë specialistë të ndryshëm të futbollit, duke u bazuar te kualiteti i...

Rusi 2018/ Sekretet e ceremonisë së hapjes, Rusia prezanton kulturën e saj

Ceremonia hapëse e Botërorit do të zhvillohet në “Luzhniki” të Moskës, 30 minuta përpara startit të ndeshjes së parë të Kupës së Botës, Rusi-Arabi...

Pesë shqiptarë në Kampionatin Botëror! Sot nisin ethet e ngjarjes më të madhe të...

Pesë futbollistë shqiptarë në Kampionatin Botëror – “Rusia 2018”. Xherdan Shaqiri, Valon Behrami, Granit Xhaka e Blerim Xhemaili luajnë në petkun e kombëtares së...

Historia e Kupës së Botës, faktet që përcaktojnë favoritët

32 vende pjesëmarrëse, por vetëm një fitues. Pyetja që shtrohet është se si mund të parashikohet se cila do të jetë përfaqësuesja që do...

FOTO / Pushime ruse për drejtuesit e FSHF-së, fituan deri në 1000 dollarë në...

Armand Duka, Lutfi Nuri dhe Ilir Shulku ishin përfaqësuesit e FSHF-së në Kongresin e FIFA-së që u zhvillua në Moskë gjatë ditës së djeshme. Por...

Kuotat e basteve: Ja favoritët për kryegolashënues të Botërorit të Rusisë

Kupa e Botës 2018 nis sot në Rusi dhe do të jetë faza ku, në një masë të madhe, lojtari më i mirë në...

Rusia liron mbi 100 huliganë para Botërorit

Mbi 100 huliganë të rrezikshëm do të jenë në gjendje të ndjekin Botërorin pasi dënimet për sulme ndaj tifozëve kundërshtarë dhe trazirave në stadium...

Si ndikon tek bursat Kampionati Botëror i Futbollit

Edhe tek ata që nuk janë aspak fansa të futbollit, Kampionati Botëror krijon një efekt tërheqës. Në vitin 2014 ishin rreth 3.2 miliardë njerëz të...

Kupa e Botës nis me përballjen e dy ekipeve më të dobëta, sipas renditjes...

Rusia, vendi organizator i Kupës së Botës 2018, do të luajë ndeshjen hapëse të veprimtarisë, kundër Arabisë Saudite, sot në Moskë, në ora 17:00....

Rusia liron mbi 100 huliganë një ditë para fillimit të turneut

Mbi 100 huliganë të rrezikshëm do të jenë në gjendje të ndjekin Botërorin pasi dënimet për sulme ndaj tifozëve kundërshtarë dhe trazirave në stadium...

Trajneri i Brazilit ndez Botërorin: Do të hakmerremi ndaj Gjermanisë për atë 7-1

Humbja 7-1 kundër Gjermanisë është një njollë e errët në historinë e Kombëtares së Brazilit, por Tite beson se është koha për hakmarrje dhe...

Messi nuk ka frikë Kroacinë, por ndeshjen “më vendimtare të grupeve”

Kapiteni i Argjentinës, Lionel Messi ka paralajmëruar se Nigeria nuk do të jetë një kundërshtar i lehtë, që ka ardhur vetëm për shëtitje në...

Rusi 2018, grupi A/ Gjithçka të duhet të dini për ndeshjen e parë...

Rusia Lojtari kyç Igor Akinfeev Eshtë e çuditshme të mendosh se Akinfeev është vetëm 32-vjeç, sepse ai luan me prej dy dekadash dhe mjafton të mendosh se...

Të rejat