Rusi 2018

Rusi 2018/ Asnjë skuadër në histori, nuk ka arritur finalen si Kroacia

Për herë të parë, Kroacia arriti në finalen e Kupës së Botës, aty ku përballë do të ketë Francën. Kualifikimi për në finale, erdhi...

Kroacia në finale/ Mandzukiç nuk mban dot lotët: Ende nuk mund ta besoj

Sulmuesi kroat, Mario Mandzukic në minutën e 114 të kohës shtesë shënoi golin që përmbysi gjithçka duke dërguar në finale kombëtaren e tij. Ai...

VIDEO/ Euforia e fitores, lojtarët kroatë i hidhen mbi shpinë fotoreporterit

Arritja në finalen e Kupës së Botës ka dërguar në delir popullin kroat, ndërkohë që pjesë e kësaj feste u bë dhe një banor...

Trajneri i Kroacisë tregon detajet: Doja të bëja zëvendësime, por të gjithë më thonin...

Kroacia bëri historinë një natë më parë duke siguruar finalen e Kampionatit Botëror pasi një triumfi 2-1 në shtesë ndaj Anglisë. Ajo që ra në...

FOTO/ Franca në finale, festimet në Paris dalin jashtë kontrollit. Tifozët përleshen me policinë

Festimet në Paris për fitoren e Francës kundër Belgjikës në gjysmëfinalen e Botërorit “Rusi 2018” dolën jashtë kontrollit. Turma në Champs Elysee u përlesh me...

Kroaci-Angli, formacionet zyrtare / Surpriza te Kroacia, Sauthgejt nuk ndryshon

Mendohej se Sime Vrsajlko kishte mbyllur Botërorin pas dëmtimit ndaj Rusisë, por mbrojtësi me sa duket është riaftësuar në kohë dhe do të luajë...

VIDEO/ Mesazh emocionues i Presidentes së Kroacisë nga Brukseli për sfidën me Anglinë

Presidentja kroate, Kolinda Grabar Kitarovic, sonte nuk do të jetë në stadium për të mbështetur edhe fizikisht Kombëtaren kroate në ballafaqimin gjysmëfinale me Anglinë...

Rusi 2018/ Kroacia vs Angli, statistika shifra dhe fakte

– Anglia luan për herë të parë në gjysmëfinalet e Kupës së Botës, që nga viti 1990, kur humbi me penallti kundër Gjermanisë. “Luanët”...

Rusi 2018/ Kroaci-Angli, historia shkruhet në Moskë…

Dy kombe, që kanë pritur për vite të tëra të harrojnë shijen e hidhur të humbjes në gjysmëfinalet e kampionatit botëror, do të përballen...

Botërori i Anglisë! Tifozët vazhdojnë çmenduritë.

Anglia i ka tejaluar pritshmëritë që ishin për të gjatë nisjes së Botërorit të Rusisë, teksa luan sot gjysmëfinalen ndaj Kroacisë. Tifozët anglezë kanë bërë...

Rritet me 350% çmimi i aksesorit, ‘hajmalia’ që po i sjell fat Anglisë në...

Në fillimin e Botërorit të Rusisë, pakkush do të shprehej me siguri se Anglia do të bënte të njëjtin rrugëtim në këtë turne, me...

Që tani një kandidat për Ballon d’Or? Ja ç’thotë Mbappe

Talenti i Francës Kylian Mbappe ka shpërthyer në Rusi. Megjithëse është vetëm 19 vjeç, ai tashmë konsiderohet një kandidat për tu shpallur lojtari më...

Franca në finale kërkon Kupën e Botës, nuk është rastësi

Franca në finale ku kërkon Kupën e Botës, të dytën në historinë e bluve. Nuk është rastësi, vetëm dy vjet pasi dështuan vetëm në...

Trjaneri i Kroacisë Daliç: Modriç është një mrekulli

Kroacia do të përballet sot me Anglinë e Southgate. Trajneri kroat Zlatko Daliç ka vlerësuar maksimalisht faktin që kanë arritur deri në këtë fazë...

Kualifikimi i Francës mes historisë, kurioziteteve dhe statistikave

Franca arriti të merrte një kualifikim historik për në finalen  e Kupës së Botës duke mundur Belgjikën me rezultatin minimal 1-0, falë golit të...

Kroacia sfidon Anglinë, Daliç: Jemi me meritë këtu (detajet)

Franca pret kundërshtaren e finales së Moskës që do të dalë nga çifti Kroaci-Angli. Çdo gjë është gati për gjysmëfinalen e dytë që do...

VIDEO/ Francë-Belgjikë, momenti më spektakolar i ndeshjes

Franca është finalistja e parë e këtij Botërori, pasi mundi një natë më parë minimalisht Belgjikën 1-0, me gol të mbrojtësit Umtiti. Sigurisht, që në...

VIDEO/ Franca në finale, Umtiti prish ëndrrën e Belgjikës…

Franca ka fituar 1-0 ndaj Belgjikës, në gjysmëfinalen e Kupës së Botës 2018, falë golit të Samuel Umtiti dhe do të jetë në finalen...

Rusi 2018/ Francë-Belgjikë, formacionet zyrtare

Në “Saint Petersburg Stadium” do të luhet mbrëmjen e sotme gjysmëfinalja e parë e Botërorit mes Francës dhe Belgjikës.a Belgjika ka patur një ecuri perfekte...

Rusi 2018/ Gjithçka që duhet të dini për gjysmëfinalen Francë-Belgjikë…

Franca do të ndeshet me Belgjikën në gjysmëfinalen e Kupës së Botës, të martën në Shën Petersburg të Rusisë. Të 68 mijë biletat e...

“Anglia është favorite për të fituar Botërorin”

Fabio Capello parashikon se Franca do të takohet me Anglinë në finalen e Kupës së Botës dhe në atë rast Anglia do të ngrejë...

Rusi 2018/ Francë-Belgjikë është Europë plus Afrikë !!!

Kur një komentator afrikan i bën me dije Roberto Martinez se Belgjika i detyrohet shumë marokenëve Chadli dhe Fellaini, që shënuan pikën e kthesës...

Vida hetohet përsëri, këtë herë deklarata është më e fortë: Flaka i daltë Beogradit

FIFA ka njoftuar se është duke hetuar një video të re të mbrojtësit të Kroacisë, Domagoj Vida, në të cilën ai shfaqet duke thënë...

“Dorashka e Artë”, këta janë kandidatët për çmimin e portierit më të mirë

“Dorashka e Artë” e Botërorit është një çmim që jepet në fund të turneut dhe i jepet portierit më të mirë. Favoritët kryesor për ta...

VIDEO/ Macja e Botërorit parashikon fituesin në Francë – Belgjikë

Macja e botërorit, Achiles ka parashikuar ndeshjen Francë - Belgjikë. Sipas Achiles, ndeshjen gjysmëfinale të Kupës së Botës do ta fitojë ekipi i Belgjikës. Achiles ka...

Stones nuk i trembet Kroacisë: Do ta kap finalen e Botërorit me të dyja...

John Stones deklaron se nuk ka ndërmend të lejojë humbjen e mundësisë për të luajtur në finalen e parë të Kupës së Botës. “Tre Luanët”...

Ndeshja më e shtrenjtë e Botërorit, Francë-Belgjikë një duel prej 1,83 miliardë euro

Gjysmëfinalistet e para që do të vihen përballë njëra-tjetrës sot janë Franca dhe Belgjika. Janë dy skuadrat më të vlerësuara në botë përsa i...

I akuzuan për përdorim të dopingut, përgënjeshtron trajneri rus Çerçesov: Po thithnin amoniak

Në ndeshjen Rusi-Kroaci mediat ndërkombëtre qarkulluan disa foto të futbollistëve rusë ku teksa përgatiteshin për të dalë në fushë kishin vendosur pambuk nën hundë...

Gjysmëfinalja/ Deschamps s’i trembet Belgjikës: Ne kemi ndalur Messin

Çdo gjë është gati për gjysmëfinalen e parë të Botërorit kun ë orën 20:00 në Shën Petërburg do të përballen Franca dhe Belgjika që...

Caktohen arbitrat për gjysmëfinalet e “Rusi 2018”, dy evropianë dhe një iranian në garë...

Gjatë ditës së sotme, FIFA ka konfirmuar arbitrat e përzgjedhur për dy sfidat gjysmëfinale të Botërorit, Francë-Belgjikë dhe Angli-Kroaci. Uruguaiani, Andres Kunja do të jetë...

De Bruyne kërcënon Francën

Përkrah trajnerit Martinez, ishte të hënën në konferencën e fundit për mediat, para ndeshjes së parë gjysmëfinale të Kupës së Botës edhe ylli i...

Vjen vendimi i FIFA për Vida-n

Domagoj Vida, qendërmbrojtësi i Kroacisë, do të jetë rregullisht në fushë në gjysmëfinalen që Kroacia do të luajë kundër Anglisë mbrëmjen e 11 korriku. Futbollisti...

Kroacia, me dy futbollistë më pak për gjysmëfinalen ndaj Anglisë

Përfaqësuesja kroate do të jetë e detyruar të bëjë ndryshime në ndeshjen më të rëndësishme të historisë së saj përballë Anglisë në Rusi 2018,...

Portieri Subasic sfidon FIFA-n me mënyrën e festimit, rrezikon gjysmëfinalen me Anglinë

Daniel Subasic është portieri që e ka nderuar nëpërmjet dy paraqitjeve shumë të mira ekipin e Kroacisë në Botëror. Ai arriti të priste 3 penallti...

Deschamps: Siç ndalëm Messin do të ndalojmë edhe Belgjikën

Më datën 10 korrik do të luhet gjysmëfinalja e parë e Botërorit “Rusi 2018”, ku përballë njëra-tjetyrës do të jenë skuadra e Francës dhe...

Maradona nuk ndalet, kjo është akuza e radhës për Botërorin

Gjithmonë i rreshtuar kundër fuqive të mëdha, e polemizues edhe për raste të diskutueshme, Diego Armando Maradona ndoshta do të ishte i lumtur për...

Belgjika në alarm për gjysmëfinalen me Francën, gjysma e ekipit mungon në stërvitje

Trajneri Roberto Martinez ka drejtuar stërvitjen e radhës për Kombëtaren e Belgjikës, e cila nesër në orën 20:00 do të luajë gjysmëfinalen e Botërorit...

Gara për ‘Topin e Artë’, Luka Modriç është favoriti kryesor

Luka Modric është njeriu i momentit në Rusi dhe është aktualisht lojtari me më shumë kredenciale për të fituar “Topin e Artë”. Pas ndeshjes...

Rusi 2018/ Renditja e skuadrave sipas paraqitjeve të deritanishme

Ka përfunduar faza e 1/8-ave për ndeshjet e Botërorit dhe që tani të gjithë dini se cilat do të jenë skuadrat kryesore të cilat...

VIDEO/ Tifozi kroat s’di çfarë bën nga gëzimi, hedh divanin nga dritarja

Një tifoz kroat, nuk i ka mbajtur do emocionet e kualifikimit dhe i ekzaltuar nga triumfi i Kombëtares së tij, ka hedhur divanin nga...

Këta 9 lojtarë përfaqësojnë statistikën më të pabesueshme të Botërorit

Tottenham-i i Mauricio Pochettino do të ketë nëntë lojtarë në fazën gjysmëfinale të Kupës së Botës: Hugo Lloris, Toby Alderweireld, Jan Vertonghen, Moussa Dembélé,...

Thirri “Lavdi Ukrainës” pasi eliminoi Rusinë. FIFA merr vendimin për mbrojtësin kroat

FIFA i ka dhënë një paralajmërim mbrojtësit Domagoj Vida për sjelljen e tij pas ndeshjes me Rusinë, por mbrojtësi i Kroacisë është i lirë...

“Mbappe është një fenomen që frikëson kundërshtarët”

Kylian Mbappe është një fenomen që do të frikësojë ekipin gjysmëfinalist Belgjikën, thotë ish-lojtari i Francës Laurent Blanc. Mbappe ka qenë një nga yjet e...

Foto/ Hazard bën orakullin, poston parashikimin që kishte bërë për Botërorin

Çdokush nga ne ka bërë parashikimet e tij në lidhje me Botërorin. Shumë mund të kenë mbetur të surprizuar dhe shumë të tjerë jo. Lojtari...

Nuk mund të anashkalohej, Putin i telefonon trajnerit të Rusisë pas eliminimit

Rusia është eliminuar në çerekfinale nga Kroacia, në Botërorin të cilin po e zhvillon si vendi organizator. Një ndeshje dramatike që është vendosur vetëm në...

Nis ankandi, të gjithë duan numrin 10-të të Suedisë!

Ashtu si ka shkruar sot “Daily Star”, Everton është bërë skuadra e fundit angleze në rend kohor, që kërkon të marrë sulmuesin e RB...

Papa Françesku ngushëllon tifozët e Brazilit nga Vatikani

Eliminimi Brazilit nga Kupa e Botës, ka sjellë shumë reagime sidomos te skuadrat me të cilat brazilianët kanë rivalitet. Siç dihet, kundërshtari historik i Brazilit...

Video/ Heroi i Kroacisë mund të përjashtohet nga Botërori, provokoi Rusinë dhe Putinin pas...

“La Vida Loca” këtë herë mund të ketë qenë më e çmendur se duhet. Dakord që Domogoj Vida nuk është saktësisht një tip i qetë,...

Daliç entuziast, kërkon finalen

Në opinionin publik kroat kishin dyshime para nisjes së këtij Botërori, nëse Zlatko Daliç do të ishte i duhuri për të menaxhuar një grup...

Neymar: Po kaloj momentin më të trishtë në jetën time

Pas eliminimit të Brazilit nga Botërori Rusi 2018, Neymar ka thënë se ky është momenti më i vështirë në jetën e tij. Në një...

Të rejat