Rusi 2018

Video/ Presidentja e Kroacisë feston dhe te dhomat e zhveshjes

Kroacia eleminoi mbrëmjen e djeshme Rusinë nga Botërori, dhe kaloi në gjysmëfinale falë 11-metërshave. Të shumta kanë qënë reagimet dhe festimet e tifozëve të Kroacisë...

Modriç: Kemi kohë mjaftueshëm për t’u përgatitur ndaj Anglisë

“Për ne ishte një tjetër ndeshje me shumë emocione, me intensitet të lartë. Nuk ishte e lehtë, pasi luanim kundër vendit organizator dhe presioni...

Rusi 2018/ Kroacia fiton lotarinë e penalltive dhe shuan ëndrrën e Rusisë

Kroatët kanë siguruar një vend në gjysmëfinale të Kupës së Botës pasi ka mundur Rusinë me penallti, pasi 90 minutat dhe koha shtesë janë...

Kuriozitetet e një fitoreje / Pikford në histori, anglezët janë pamëshirshëm kur gjejnë kuadratin

Anglia do të festojë gjatë triumfin e sotëm 2-0 ndaj Suedisë pasi për të kualifikimi në gjysmëfinalet e Botërorit është diçka e rrallë. Në...

Formacionet zyrtare te Rusi-Kroaci/ Zëvendësim i detyruar te rusët, Daliç hidhet në sulm

Rusia do të përballet në mbrëmjen e sotme ndaj Kroacisë, për të diskutuar edhe biletën e fundit që të dërgon në gjysmëfinalen e Botërorit. Një...

Rusi 2018/ Anglia gjunjëzon Suedinë dhe vazhdon ëndrrën…

Anglia ka fituar 2-0 ndaj Suedisë në “Samara Arena” dhe për herë të parë që nga viti 1990 rikthehet në gjysmëfinalet e kampionatit botëror. Në...

Neymar rrëfehet pas eliminimit të Brazilit nga Kupa e Botës

Eliminimi i Brazilit nga Kupa e Botës “Rusi 2018” ka zhgënjyer të gjithë fansat e kombëtares “Selecao”, që edhe pse ishte favoritja kryesore për...

Vlerat / Mos i quani surprizë, titullarët e Belgjikës kushtojnë 547 milionë euro

Përfaqësuesja e Belgjikës ka eliminuar mbrëmë Brazilin duke siguruar për herë të dytë pjesëmarrjen në gjysmëfinalet e Botërorit. Për shumëkënd është një surprizë, por...

VIDEO/ Momenti kur gazetarin e puthin vajzat ruse

Të shpeshta janë rastet kur në transmetime direke, tifozët vrapojnë pas gazetareve femra duke i puthur e përqafuar, sidomos kur janë entuziastë nga ndonjë...

Suedi – Angli, zbulohen formacionet

Nuk shihet si një kombëtare spektakolare (edhe pse, sipas statistikave, është si një nga më solidet e këtij Botërori: në tri ndeshje nga katër...

Shqiponja e Xhakës dhe Shaqirit, debat politik në Zvicër

Politikania e njohur zvicerane nga SP, pjesë e ekzekutivit të Kantonit të Cyrihut, Jacqueline Fehr, në profilin e saj në Facebook ka postuar një...

Spanjë-Rusi/ Putini telefonoi skuadrën para penalltive

Nëse Rusia mundi me penallti Spanjën dhe siguroi çerekfinalet, meritë për këtë ka edhe motivimi i veçantë që i bëri Vladimir Putin lojtarëve vendas. Të...

“Kazani”që i përpiu të gjitha kombëtaret e mëdha

Kampionati Botëror ‘Rusi 2018’ po konsiderohet si kampionat i surprizave, pasi në fillim nisi pa Holandën dhe Italinë, që nuk kishin arritur të kualifikoheshin. Por...

Shifrat, Brazili nuk di të mundë ekipet europiane

Ndeshja mes Brazilit dhe Belgjikës ka regjistruar disa statistika shumë interesante, të cilat kanë hyrë në historinë e Botërorit 2018 dhe të dy ekipeve...

VIDEO/ Mbrëmje historike për Belgjikën, Brazili shkon në shtëpi…

Belgjika ka eliminuar Brazilin, pas fitores 2-1 dhe shkon në gjysmëfinalet e Kupës së Botës 2018, ku do të ndeshet me Francën. Kjo është hera...

VIDEO/ Mbyllet 0-2 pjesa e parë, Belgjika “gjunjëzon” Brazilin!

Ka përfunduar në mënyrë spektakolare pjesa e parë ndërmjet Brazilit dhe Belgjikës. Belgët kanë bërë të pamundurën duke triumfuar me rezultatin 2-0 përballë “Seleçaove”. https://youtu.be/0GP_lccpptY https://youtu.be/LT5A7-yVjaQ

Rusi 2018/ Rusi-Kroaci, vendasit besojnë tek ëndrra, gjithçka që duhet të dini për ndeshjen

As në ëndrrat e tyre më të bukura, tifozët rusë nuk kanë menduar se kjo Rusi do të luante për një vend në gjysmëfinalet...

Rusi 2018/ Suedi-Angli, “macja e zezë” sfidon “Tre Luanët”, gjithçka që duhet të dini...

Anglia do të ketë një takim me fatin këtë të shtunë në Samara, teksa do të kërkojë të sigurojë një vend në gjysmëfinalet e...

Brazil-Belgjikë, formacionet zyrtare / “Seleçao” konfirmohet, belgët ndryshojnë gjithçka

Brazil-Belgjikë është cilësuar një prej finaleve të parakohshme të Kupës së Botës pasi përballë vihen dy skuadra të cilat kanë dhuruar spektakël në këtë...

Statistikat / Mbape thyen tjetër rekord, Grizman si legjendat Zidan e Fonten

Franca ka kaluar sot në gjysmëfinalen e Kupës së Botës për herë të 6 në historinë e saj, si pak përfaqësuese të tjera që...

“E lehtë për të na studiuar e vështirë për të na mundur”

“Suedia është një skuadër e lehtë për ta studiuar mënyrën e saj të lojës, por është shumë e vështirë për ta mundur”, ka deklaruar...

VIDEO/ Kësaj i thonë dashuri për kombëtaren, fillon të qaj pa përfunduar takimi

Franca ka mposhtur Uruguain me rezultat 2-0 në një ndeshje mjaft të luftuar. Në këtë sfidë mungoi Edinson Cavani që edhe determinoi ecurinë e këtij...

Rusi 2018/ Franca falënderon Muslera-n, eliminon Uruguai-n dhe shkon në gjysmëfinale

Uruguai ka bërë aq sa ka munduar. Ka luftuar nga fillimi deri në fund, por nuk ka arritur të shmangë eliminimin në çerekfinalet e...

Nis faza drithëruese e Botërorit/ Uruguaji dhe Franca masin forcat, Brazili sfidon Belgjikën

Tetë ndeshje nga fundi i Botërorit, pikërisht sot nis faza më drithëruese e turneut të Rusisë. Çerekfinalet do të nisin këtë të premte, me...

Trajneri i Anglisë më vodhi të fejuarën dhe u martua me të pastaj…

Sa shumë u deshëm… por çfarë rëndësie ka? Nga Angli ka ardhur një histori shumë interesante, që ka për protagonist Russell Gibbs. Kush është...

Deklarata e Deschamps për Uruguain

Didier Deschamps premton se Kylian Mbappe, adoleshenti fantastik i Francës, ka ende shumë për të dhënë dhe se ende nuk kemi parë më të...

Rusi 2018/ Brazil apo Belgjikë, gjithçka që duhet të dini nga finalja e parakohshme…

Në një Kupë Bote ku vazhdimisht kanë rënë ekipe gjigante, Brazili dhe Belgjika ja kanë dalë mbanë të shmangin çdo pengesë dhe të vihen...

Rusi 2018/ Sulmi fantastik kundër mbrojtjes së hekurt, gjithçka që duhet të dini për...

Sulmi fantastik i Francës do të përpiqet të gjejë një mënyrë për të mposhtur mbrojtjen e hekurt të Ururguajit, në çerekfinalen e parë ndërkontinentale...

Capello zgjedh fituesin e Botërorit dhe zbulon kombëtaren që luan me 12 lojtarë

Fabio Capello, ish-trajner i Rusisë dhe Anglisë, ka dhënë mendimin e tij në lidhje me Kupën e Botës. “Çfarë ka treguar ky Botëror deri...

“Mbrojtja e mirë të shpall kampione”, këtë e dëshmon Rusia ndaj Spanjës

Të gjithë trajnerët kërkojnë që në skuadër të kenë si fillim disa mbrojtësa të mirë, e më pas të forcohet pjesa tjetër e grupit...

Fillojnë ethet e çerekfinaleve

MOSKË, 5 korrik /ATSH-AA/ – Nesër fillojnë ethet e çerekfinaleve të Kampionatit Botëror “Rusi 2018” me dy ndeshje. Ndeshjet e para të çerekfinaleve do të...

E gjeni dot sa kohë ka qëndruar Neymar i shtrirë në fushë? Mësojeni…!

Nejmar mund të jetë vërtet lojtari që ka pësuar më shumë faulle në Kupën e Botës “Rusi 2018”, por statistikat tregojnë se braziliani e...

FIFA dënon aludimet e Maradonës për Angli-Kolumbi

FIFA dënoi dje ashpër aludimet e legjendës argjentinase të futbollt, Diego Maradona, në lidhje me arbitrimin e ndeshjes Angli-Kolumbi, për 1/8-at, ku “Tre Luanët”...

Belgjika në sulm, nuk ndryshon stil loje ndaj Brazilit

Brazil- Belgjikë është sfida e çerekfinaleve që premton spektakël por trajneri i “djajvetë kuq” spanjolli Roberto Martinez nuk mendon të ndryshojë sistemin e lojës...

Kërcënime me vdekje për Baka e Uribe, në 24-vjetorin e vrasjes së Eskobar

Te Kolumbia nuk përjetohet si në vende të tjera eliminimi apo gabimi në një Botëror. Në një vend që ka shfaqur probleme në të...

Falcao “shpërthen” keq: Ja çfarë na bëri gjyqtari gjatë ndeshjes kundër Anglisë

Radamel Falcao ka reaguar ashpër pas eliminimit të Kolumbisë nga Kupa e Botës. Falcao tha se gjyqtari i ndeshjes, Mark Geiger, ndihmoi Anglinë për tu...

Video/ 5 golat më të bukur gjatë fazës së 1/8 në Kupën e Botës

Është mbyllur faza e 1/8 në Kupën e Botës. Mes shumë surprizash dhe mungesa të përfaqësueseve të mëdha janë përcaktuar 4 çiftet çerekfinaliste. Por më poshtë...

Foto/ Mesazhi rrëqethës i legjendës Schmeichel për të birin dhe Danimarkën

Peter Schmeichel ka postuar një mesazh prekës në rrjetet sociale, teksa shtyn të birin e tij, Kapser, të jetë krenar edhe pasi u skualifikuan...

Rusi 2018/ Xhaka i jep lamtumirën Botërorit me një premtim

Zvicra u eliminua nga Kupa e Botës, duke humbur takimin përballë Suedisë me rezultatin e ngushtë 1-0. Deri në 16-shen më të mirë, Zvicra...

VIDEO/ Legjendat festojnë si të çmendur në studion televizive kualifikimin e Anglisë

Gary Neville, Ian Wright dhe Lee Dixon festuan si të çmendur për kualifikimin e Anglisë kundër Kolumbisë, teksa çerekfinalet e Botërorit të Rusisë u...

Rusi 2018 / Mbappe, Neymar, Cavani dhe top-formacioni i 1/8 finale

Ndërsa afrohemi në raundin çerekfinal të “Rusia 2018”, redaktorët e “Goal.com” kanë përftuar top-formacionin e 1/8 finale të Botërorit të kësaj vere, që ka...

Rami: Cavani duhet mbajtur nën kontroll

Duhet mbajtur nën kontroll që të na bindë që Cavani do të luajë, u shpreh mbrojtësi francez, Adil Rami, të mërkurën në konferencë shtypi,...

Këpuca e Artë, ja cilët janë rivalët e Harry Kane

Kanë mbetur 8 skuadra në garë për të fituar trofeun, tashmë po kristalizohen edhe emrat që do të tentojnë deri në fund të fitojnë...

Maradona “shpërthen” kundër FIFA-s: Botërori po trukohet

Diego Armando Maradona nuk ndryshon kurrë. Për të Botërori nuk përfundoi me eliminimin e Argjentinës nga Franca. Ai ka bërë tifoz për Kolumbinë, që gjithashtu u...

Video/ Penalltitë përcaktojnë skuadrën e tetë çerekfinaliste në “Rusi 2018”…

Anglia ka fituar pas 11-metërshave në 1/8-t e finaleve të Kupës së Botës 2018 kundër Kolumbisë. Pasi pjesa e parë u mbyll në barazim 0-0,...

Formacionet zyrtare te Kolumbi-Angli/ Falkao për të thyer anglezët, Southgate beson te Kejn dhe...

Kolumbia do të përballet në ditën e sotme ndaj Anglisë, për të diskutuar Kombëtaren që do të kalojë në çerekfinale në Botërorin e Rusisë. Sa...

Zvicra eleminohet nga Suedia

Zvicra i ka dhënë lamtumirën Kampionatit Botëror duke mos mundur dot që të kualifikohet për në fazën e çerekfinaleve. “Helvetët” u mundën me rezultatin e...

Maradona parashikon skuadrën që do të fitojë Botërorin 2018…

Brazili është favorit i padiskutueshëm për të fituar Kupën e Botës. Ky është mendimi i pjesës më të madhe të specialistëve në “Rusi 2018”,...

Kërcënime me vdekje për Nikolai Jorgensen, humbi penalltinë vendimtare për Danimarkën

Federata e Futbollit të Danimarkës ka reaguar, duke dënuar me forcë kërcënimet me vdekje ndaj sulmuesit Nikolai Jorgensen, i cili është vënë në shënjestrën...

Mesfushori i Nigerisë rrëfen dramën përpara Argjentinës: Më kishin rrëmbyer babain dhe e kërcënonin...

Një dramë e vërtetë ishte ajo që ka përjetuar mesfushori nigerian, Obi Mikel, përpara ndeshjes vendimtare me Argjentinën, që ishte edhe i fundit për...

Të rejat