Një ndër personazhet e preferuara të fansave të serialit amerikan “Game of Thrones” ishte edhe mbretëresha Cersei Lannister, rol i luajtur nga aktorja Lena Headey. Së fundmi moderatori Alaudin Hamiti e ka takuar aktoren gjatë pushimeve të tij në Budapest të Hungarisë. Alaudini ka postuar një foto me të dhe shkruan: “Ajo është gjallë. E gjeta Cersei Lannister”, duke iu referuar fundit të trishtë të rolit të saj.

Në një nga puntatat e emisionit “N’drrimi i natës”, Alaudini ka treguar se ishte fans i madh i këtij seriali dhe Cersei ishte personazhi i preferuar i tij.