Si mbyllet muaji shtator për ju dhe cfarë sjellin ditët e para të tetorit. Zbuloni parashikimin e yjeve për 12 shenjat e zodiakut përgatitur për ‘BalkanWeb’ nga astrologu i njohur Jorgo Pulla. Parashikimet javore 30/09/18 – 19/08/18

DASHI

Të përgjithshmet:Ne kete jave kemi dy planete qe zhvendosen dhe japin ndryshime ne fusha te ndryshme.Merkuri shkon ne shenjen e Akrepit me date 03/10 ku veshtireson pak gjerat ne komonikim, me date 04/10 planeti juaj kryesore kalon ne shenje e dashuris dhe te dobesis ne Peshore.Eshtë mirë të jeni dyfish të kujdeshëm këtë javë me ndikimet që merrni nga pozicioni i ri i sundimtarit tuaj Marsi tek Peshorja më 04/10 dhe veçanërisht në vendimet dhe fillimet e reja. Mundësitë që do të lindin duan një studim të mirë dhe në çdo rast nuk pranojnë asnjë ofertë të favorshme. Bisedat miqësore do t’ju vënë në mendime, por është një rast i mirë për të parë me tjetër shikim ngjarjet që janë në proces.

Parashikimet në dashuri:Dalëngadalë do të filloni të ndiheni më mirë në marrëdhënie dhe gjithçka që ju ka lodhur do të fillojë të ndryshojë. Gjendja juaj do të jetë shumë më e mire, kështuqë mund të shijoni momente nëpërmjet jush dhe bashkëshortit tuaj. Ju që jeni ende në kërkim, rregulloni gjendjen tuaj dhe mos analizoni gjithçka rreth jush. Parashikimet profesionale: Ndryshimet që do të vijnë në profesion nuk janë në diskutim, prandaj sigurohuni që të përcaktoni mirë punën tuaj dhe tregoni besim në atë që jeni dhe në atë që po bëni. Mirë është tëshihni anën pozitive të atyre që do të vijnë për të arritur të evoluoni dhe ju vetë. Financat tuaja do të fillojnë të përmirësohen, kështu që mund të mbuloni disa nga detyrimet tuaja.

DEMI

Të përgjithshmet:Vonesat janë pjesë e lojës me Merkurin që ben levizjen ne Akrep me date 03/10 qe do te thot qe te jeni pak te kujdesshem ne ceshtjet qe do bisedohen pak me secret me ceshtjet qe doni te beni , prandaj sigurohuni që ta kuptoni shpejt. Vetëm kështu do të arrini të organizoni planet tuaja të ardhshme. Pavarësisht hapave, ta dini se herën tjetër do t’ju jepet mundësia që të evoluoni dhe të bëni një hap tjetër që dëshironi shumë. Mjafton dhe ju ta ndjekni atë. Parashikimet në dashuri:Në emocion ka pasion dhe interes të thellë për partnerin tuaj. Sigurisht, jeta e përditshme ju ka bërë të mbani distancat tuaja shumë herë. Mos “vrisni” ndjenjën duke lënë problemet të dominojnë në jetën tuaj. Ju që kërkoni shoqërinë, lini joshjen që tregoni për t’ju afruar pranë personave dhe përvojave të reja.

Parashikimet profesionale:Në profesion kaloni një periudhë ku gjërat janë zgjidhur, por brenda jush nuk e keni shtuar intensitetin e periudhës së mëparshme. Mundohuni të rregulloni mendimet tuaja, të përmirësoni marrëdhëniet tuaja me kolegët dhe të përgatiteni për zgjedhjet tuaja të ardhshme profesionale.

BINJAKËT
Të përgjithshmet:Vendosja planetare e formuar këtë javë me Merkurin planetin tuaj udheheqes kalon ne shenjen e Akrepit më 03/10 dhe Marsi në daten 04/10 në Peshore krijon një tension të brendshëm.Duhet ta vendosni nën kontroll. Mundohuni të jeni më realist dhe të kontrolloni shkujdesin që vjen në sjelljen tuaj. Fjalët dhe thashethemet të mbeten jashtë mendjes tuaj dhe të mos ngutni veten me paragjykime të kota. Parashikimet në dashuri:Ndjenjat tuaja të jetës duket të kenë shumë ankesa, pasi jeta e përditshme dhe shumëllojshmëria e aktiviteteve ju bëjnë të qëndroni larg partnerit tuaj. Mundohuni të jeni më të balancuar, sepse kështu do të jeni vërtet të kënaqur. Ju, që ende nuk keni hyrë në grupin e të angazhuarve, filloni të shikoni përreth dhe të qëndroni në gjërat thelbësore. Diçka interesante po ju pret.

Parashikimet profesionale:Në profesion fillojnë të kenë rrugë të mirë dhe shumë gjëra që ju kanë rrënuar këtë javë duket se përmirësohen. Sigurohuni të jeni të rregullt dhe të organizuar, sepse sidomos këtë javë do të ketë shumë gjëra që do të evoluojnë njëkohësisht dhe do t’ju ngatërrojnë. Ekonomia nuk ka luhatje të dukshme.

GAFORRJA

Të përgjithshmet:Do ju duhet të kushtoni kohë dhe vëmendje disa çështjeve që janë zhvilluar së fundi dhe nuk i jepni. Me neglizhimin e tyre nuk fitoni asgjë. Nga data 03/10 me Merkurin duke u zhvendosur ne shenjen e Akrepit qe do te thot duhet të gjeni zgjidhje që do të kënaqin dëshirat tuaja dhe këtë nuk mund ta bëjë askush tjetër më i mirë se ju.Parashikimet në dashuri: Në fushën tuaj sentimentale del një anë shumë positive , duke u përpjekur të shprehni ndjenjat e juaja tek i/ e dashura juaj .Edhe pse ju lëndojnë disa situata, nuk do të pushojnë së ekzistuari dashuria dhe ciltersia eshte ne te miren tuaj te filloni të flisni me te dashurit tuaj. Ju që luftoni me vetminë tuaj, vendosja planetare me Marsin duke lëvizur tek Peshorja me date 4/10 ju jep mundësi për të zgjeruar ciklin tuaj të njohjes dhe të njihni persona të rinj interesante.

Parashikimet profesionale: Biseda në punë do të ketë rolin e parë këtë javë. Do të thuhen fjalë, do të dalin në dritë probleme dhe mangësi dhe ju duhet të jeni të përgatitur për të shprehur pikëpamjet tuaja me argumente dhe vetëbesim. Është një mundësi e mirë për të promovuar aftësitë tuaja profesionale. Detyrimet e ndryshme duhet të plotësohen pa vonesa dhe me prioritet të rreptë!

LUANI

Të përgjithshmet:Me hyrjen e Merkurit ne shenjen e Akrepit me date 03/10 do te thot qwe te jeni pak te kujdesshem me shtepin dhe njerzit qe ju rrethojne, tani eshte koha me e duhur per te beret e mundur cdo problem qe keni apo paqartesi ne cdo fush te zgjidhet ne nje menyre perfekte. Programi i duhur mund të sjell shanse te reja ne cdo aspect , nese behet fjale per levizje te ndryshme ne pune mund ti realizoni pa ndonje problem . Mundohuni të jeni të qartë dhe bashkëpunues dhe gjithcka shkon me se mire ne kete jave, Marsi kalon ne Peshore me date 04/10 dhe do shihni se punët tuaja do të zhvillohen me sukses.

Parashikimet në dashuri: Pyetjet që mbushin mendjen tuaj dhe lidhen me partnerin tuaj duhet të sqarohen para se të vazhdoni me vendimet dhe veprimet. Duhet të jeni të drejtë dhe përballë vetes, si fillim dhe pastaj drejt partnerit tuaj. Nëse përsëri nuk ka erdhur në jetën tuaj personi që do t΄ju shqetësojë, planetët këtë javë do t’ju ndihmojnë të bëheni më social, të hapur për të mirëpritur një njohje të re. Parashikimet profesionale: Zhvillimet profesionale do të jenë mjaft pozitive. Mund të bëni fillime të reja, të sugjeroni ide të reja dhe të flisni për sipërmarrje të reja. Në financat, është një kohë e mirë për të shqyrtuar dhe për të zgjidhur borxhet, pasi gjërat nuk shkojnë shumë keq,por duket se marrin zgjidhje kete jave.

VIRGJËRESHA

Të përgjithshmet:Filloni nje jave me ndryshime ne te gjitha aspektet sidomos ne pune dhe ne shoqeri , eshte koha dhe java ideale ne zgjidhje te keqkuptimeve dhe fjaleve te pa baza qe jan bere kundra jush , eshte moment per te shkoqitur gjithcka si ne puhne dhe ne aspektin shoqerore dhe familjar. Mundohuni të jeni organizativ dhe të logjikoni dhe mos tërhiqeni nga lodhja dhe presioni. Ndani problemet me njerëzit tuaj dhe bisedoni me humor të qetë dhe ndershmëri. Nuk ka asnjë mënyrë tjetër për një zgjidhje kuptimplote koha eshte tani pikerisht kjo jave.

Parashikimet në dashuri: Në emocion duhet të impononi psikologjinë tuaj dhe ta përmirësoni atë. Me merkurin me date 3/10 kalon ne Akrep dhe me Marsin qe zhvendoset ne shenjen e Dashuris ne Peshore ju jep shpres dhe krah ne ceshtjet dhe vendimet qe do te merrni ne jeten tuaj. Per juve qe nuk keni nje lidhje te qendrueshme kete jave jeni ne kohen dhe momentin me ideal te zgjidhjeve te ceshtjeve nga me te rendesishmet per kete jave . Një shëtitje, një pije do t’ju ndihmojë të relaksoheni ju dhe i/e dashura juaj .
Parashikimet profesionale:Ju keni një energji të thellë në profesionin tuaj që ju ndihmon të zgjidhni çështjet që keni kohë më parë. Në financat tuaja, java do t’ju ndihmojë të përmirësoni dhe t’i balanconi. Ju do të pranoni propozime që do të jenë shumë të mira për ju. Sigurohuni që të rregulloni çështjet në pritje.

PESHORJA

Të përgjithshmet: Kjo javë është e rëndësishme për ta përdorur atë për pune te reja . Ka shumë shanse kjo jave te ju japi nje ndihmese te madhe ne ceshtjet ekonomike dhe emocionale që do ju bëjnë te ndiheni superjore ne cdo drejtim eshte java juaj me e preferuara per juve te kesaj shenjen . Merrni kohën tuaj, bëni një studim dhe mendoni per gjerat qe ju interesojne . Vetëm në këtë mënyrë do të mbani ekuilibrin dhe do të perfitoni shume dhe me ndihmesen e planetit Merkuri zhvendoset ne shenjen e Akrepit me date 03/10 dhe Marsi gjithashtu nje dite me vone futet në shenjen tuaj në 04/10.

Parashikimet në dashuri: Disa çështje që lidhen me partnerin tuaj vijnë në sipërfaqe. Për një kohë të gjatë mund te mos keni pasur nje komonikim ashtu sic duhet por tani e tutje gjithcka normalizohet ne menyre perfekte. Është nje jave e qetë të diskutoni dhe të vendosni ka per te ja vlejtur dicka e tille . Dëgjojeni dhe redaktoni me qetësi gjerat qe ju interesojne dhe jo vetem . Nëse jeni duke ecur në një rrugë të vetmuar, java do t’ju japë shenjat e para për të gjetur atë që kërkoni nje njohje qe shkon pertej imagjinates prandaj shikoni momentin dhe perfitoni nga moment per nje te ardhme ideale tuajen. Parashikimet profesionale: Kjo javë është e përshtatshme për mendim dhe rindërtim. Kushtojini kohë për të punuar në një ide apo plan që keni në mendje kohët e fundit. Diskutoni me njerëz që besoni dhe mos mendoni – mos u mërzitni – të humbni energjinë tuaj në thashetheme dhe fjalë të folura në korridore . Financat tuaja duket se jan ne rruge tem bare nga kjo jave e ne vazhdim , prandaj mundesit do ti keni qe te hapni fronte të reja që do të ju rrisni ekonomine tuaj dhe jo vetem .

AKREPI

Të përgjithshmet:Vendosja planetare ju çon në një tendencë për të parë gjërat që janë përreth jush të idealizuara. Merkuri me date 03/10 kalon ne shenjen tuaj, kjo do të thotë që ose paraqisni ndryshe imazhin e realitetit duke e kaluar atë nëpërmjet “dëshirave” tuaja ose ngrini shumë kërkesat dhe bëheni të tepruar me ato që kërkoni. Merrni frymë dhe mendoni më qartë , nje dite me von me date 04/10 Marsi ne Peshore ju jep nje vlerë të veçantë këtë javë dhe ju ndihmojnë të shihni disa mundesi nga më të mira qe juve jeni ne kerkim. Parashikimet në dashuri: Çdo gjë shqetëson marrëdhënien. Marsi ne shenjen tuaj kete jave me date 03/10 duket se ju ben pak me te vemendshem ne ceshtjet qe mund te keni per te biseduar, mirë është të mos diskutoni gjera qe nuk ju perkasin juve por biseda qe kan dicka per te ardhmen apo dicka qe mund te ju frymzojne juve qe kaq shume deshironi ta stabilizoni lidhjen ,njohjen, dashurin e munguar. Tani eshte koha per biseda te ngrohta te qarta ne cdo drejtim .Sigurohuni që të plotësoni këtë hapësirë me partnerin tuaj me më shumë Komonikim dhe rendesi per te ardhmen . Një shëtitje, një film apo diçka tjetër do t’ju ndihmojë të relaksoheni. Kjo do të jetë zgjedhja perfekte për per juve ne kete jave. Ju që jeni vetëm dhe ju monopolizon jetën tuaj, ta dini se perceptimi juaj ju ndihmon për të përcaktuar qëllimet e dikujt që ka një interes të madh.

Parashikimet profesionale: Profesioni juaj është shumë i favorizuar këtë javë, sepse në mendjen tuaj ekziston lëvizja intensive dhe idetë që keni do të jenë shumë të dobishme. Ose ju do ndihmoni punën tuaj, ose do të arrini të promovoni planet tuaja dhe të provoni aftësitë tuaja. Mos u provokoni nga blerjet që mund të lindin dhe shpenzime të panevojshme që nuk kanë kufij eshte ne te miren tuaj te shikoni se cmund te ju duhet per momentin dhe jo per te ardhmen .

SHIGJETARI

Të përgjithshmet:Me zhvendosjen e Merkurit ne shenjen e Akrepit me date 03/10, nje dite me vone me date 04/10 Marsi futet ne shenjen e Peshores do te thote se rrugë të reja hapen para jush, nëpërmjet momentit që keni dhe vullnetit për të vepruar. Mendime të forta, ide të reja ju vijne ne mendje dhe mund te beni realitet endrren tuaj , eshte pikerisht kjo jave qe mund te ju ofroj te gjitha mundesit per te ti realizuar ne menyre perfekte gjerat. Udhëtime pune , studime jasht ose qëndrimi larg vjen në një farë mënyre dhe ju inkurajon që të bëni diçka ndryshe.

Mundohuni të beni plane afat gjat pikerisht ne këtë javë, mundesit I keni qe ti jepni “ushqim” shpirtit dhe mendjes suaj tuaj. Parashikimet në dashuri:Ju jeni si një stuhi në marrëdhënie. Aq shumë mendime zhvillohen në mendjen tuaj, deri në një masë sa ju nuk mund të përfshiheni në atë që ju tregon partneri juaj. Kjo do të perceptohet prej tij, kështu që bisedoni me hapur me i/e dashuren tuaj për atë që dëshironi. Do jetë shoqëruesi më i rëndësishëm i planeve tuaja. Parashikimet profesionale: Në profesion shkoni shumë mirë, por do të ketë edhe ngjarje që do t’ju shqetësojnë mjaft. Mos hiqni dorë nga ato që po ndodhin rreth jush eshte java juaj moment I ngritjes ekonomike financiare si dhe ne lidhje me punen , sepse nuk do të keni kohë të merreni me gjëra dhe me persona të parëndësishëm! Edhe pse mund te ndiheni pak ne veshtiresi ne lidhje me financat është e përkohshme, prandaj mos u zhgënjeni!

BRICJAPI

Të përgjithshmet: Duhet të bëni durim dhe në të njëjtën kohë të mendoni pak gjëra ndryshe këtë javë me Merkurin duke hyrë në shenjën e Akrepit më datë03/10. Qe do te thot qe cdo gje eshte e mundur te ju realizonen si ne takime pune por dhe ne ceshtje te rendesishme ekonomike koha eshte ne favorin tuaj dhe kjo nuk ju pengon te beni plane per nje te ardhme te sigurt per jeten tuaj. Merrni kohën tuaj dhe mendoni për te ardhmen tuaj. Per juve qe jeni new kerkim per dick ate re eshte koha me e mire per te bere levizjet e duhura duke ju ndihmuar dhe planeti Mars duke u zhvendosur ne shenjen e Peshores ku ju jep ndihmesa qe as juve nuk e keni menduar dick ate tille .Parashikimet në dashuri: Vendosni kufizime në marrëdhënien tuaj dhe partnerin tuaj. Vetëm kështu do të zgjidhni gjithçka që ju lodh. Të dini që presioni që ndjeni është pjesërisht përgjegjësia juaj dhe duhet të bëni diçka direkt në lidhje me të. Ju që përsëri prisni diçka interesante në jetën tuaj personale, ndryshoni qëndrimin dhe zbatoni atë që keni mësuar nga gabimet e së kaluarës! Per juve qe nuk keni dicka per momentin tani eshte koha per te stabilizuar nje here e mire anen shpirterore.

Parashikimet profesionale: Në profesion ka shumë perspektiva dhe veçanërisht në këtë kohë mund të mendoni për alternativa për ta bërë punën tuaj më efikase ose për të zgjeruar horizontet e biznesit tuaj. Në financat duhet të mbyllni çështjet në pritje pa ndonjë vonesë të mëtejshme, sepse periudha që vjen ka kërkesat e veta.

UJORI

Të përgjithshmet:Kjo javë ju vë në mendime intensive dhe ju bën të ndiheni të pa rehatshëm me zhvillimet. mendoni dhe mendoni përsëri dhe e keni të vështirë të merrni një vendim. Mundohuni të jeni të drejtë me takimet tuaja, por jini të kujdesshëm me informacionin e ndjeshëm sepse jo cdo informacion eshte dhe I vertet prandaj shikoni afetesit tuaja dhe jot e merni per baze informacione te ndryshme pa ditur burimin e tyre. Nuk ka kohë për rrëfime skeni pse te shqetesoheni fare. Parashikimet në dashuri: Në sferen sentimentale gjërat po shkojnë mirë dhe duhet të afroheni më afër me i/e dashuren tuaj. Doni të kaloni kohë me të meqë jeta juaj e përditshme ju ka çuar në distancë. Një surprizë ose diçka tjetër nga zakonisht do të përmirësojë disponimin e të dyve. Ju që jeni ne kerkim per nje lidhje serioze është një periudhë e mirë për një njohje të re.

Parashikimet profesionale: Nje jave shume e mir ne lidhje me punen dhe jo vetem nje ndhmese qe ju jep Merkuri ne shenjen e Akrepit ju bent e ndiheni mire ne ate qe deshironi te realizoni. Është mirë qe idet qe keni planet qe keni të mos I beni publike akoma beni dhe pak durim, sepse e vetmja gjë që do bëni është të ekspozoheni prandaj kjo nuk ju ndihmon por ju prish pune . ne lidhje me ekonomine jeni ne rruge tem bare shum me mire do te jeni nga mesi I javes e ne vazhdim , por nuk duhet te eniglizhoni ne anen ekonomike duhet me mire te dini se si i menaxhoni ato dhe jo ti keni sepse menazhimi do të përcaktojë vazhdimësinë.

PESHQIT
Të përgjithshmet: Kjo javë ka disa ndikime positive planetare me merkurin ne shenjen e akrepit me date 03/10 dhe nje dite me pas me dat 04/10 Marsi ne ne shenjen e Peshores do te thot qe nis nje perjudhe e mire ne te gjitha sferat si ne pune ne ekonomi dhe dashuri . Nga njëra anë, do shijoni takime te rendesishme qe jeni ne prag ngjitjeje dhe ekonomija dhe pune juaj eshte vlersuar dhe vazhdon te vleresohet , por në anën tjetër do ta ndjeni edhe anën njerëzore. Mbështetja që do të merrni do t’ju bëjë të dukeni optimist për jetën tuaj dhe të ecni përpara me më shumë qejf. Mos lejoni që pengesat t’ju pengojnë. Ka vetëm për t’i kapërcyer ato. Buzëqeshni dhe lejoni jetën tuaj t’ja u mësojë!

Parashikimet në dashuri: Në dashuri ka një stanjacion që gjatë kësaj periudhe vepron si një liqen për ju. Ju do të keni energji për t’u marrë me problemet potenciale. Ju vetëm dëshironi të jeni në ekuilibër deri sa të rifitoni forcën tuaj. Nëse jeni duke kërkuar përsëri dashurinë, sigurohuni që së pari të doni veten dhe zgjedhjet tuaja dhe pastaj te mendoni per te ardhmen tuaj te sigurt . Do të ndiheni shumë të lumtur me atë që do të ju realizohet si dhe per juve qe jeni ne kerkim per dick ate re
Parashikimet profesionale: Në profesion duket se jeni shumë mirë, pavarësisht nga problemet e vogla. Në këtë fazë është e rëndësishme, prandaj mos harxhoni kohë për gjëra që nuk kanë një rol kuptimplotë. Ekonomia është në nivel të kënaqshëm, por duhet të jeni me te vendosur . Lëvizni me racionalitet dhe praktikë ne cdo drejtim sepse fitorja eshte e juaja sa me te vemendshem jeni te ceshtjet e rendesishme aq me te sigurt e keni fitoren ne nje te ardhme te afert.