Ronaldo sugjeroi se mund të largohet nga Madridi pak momenti pasi e fitoi titullin e tretë më radhë në Ligën e Kampionëve kundër Liverpoolit, duke thënë “ka qenë kënaqësi të isha në Real Madrid”, transmeton Gazeta Express.

Megjithatë, Fernandes, i cili luan te Lokomitiv Moscoë në Rusi, insiston se Ronaldo është i merakosur nga spekulimet.

Duke folur të hënë në kampion e Botërorit të Portugalisë në periferi të Moskës, Fernandes ka thënë: “Nuk kam asgjë negative për të thënë për Cristianon, ai duket i përqendruar dhe aspak i merakosur për të ardhmen e vet”.j.j