Ky është parashikimi i shenjave të horoskopit për këtë javë, 1-7 prill 2019

Dashi

Dashuria: Java për Dashët premton pak në frontin e dashurisë. Tonet mund të rriten edhe për çështje të vogla, por kjo mund të ndihmojë që të ketë një sqarim përfundimtar me partnerin/en. Do të ishte mirë për beqarët që të dëgjojnë me kujdes emocionet e zemrës!

Puna: Në këtë javë Dashët do të jenë në gjendje të ndjehen pak në stres, sidomos të premten dhe të shtunën. Por ju do të vazhdoni të punoni, të bindur se nuk ka nevojë të ndaleni. Mërkuri në shenjën tuaj do t’ju japë raste të mëdha, por ju do të duhet të dini se si t’i kapni ato.

Demi

Dashuria: Ditët e para të javës do të fillojnë me një Hënë të kundërt për Demin. Negativiteti do të pasqyrojë në mënyrë të pashmangshme mjedisin familjar, por gjërat do të fillojnë më mirë të mërkurën. Sa i përket dashurisë, do të ketë një pasion për çiftet që kanë qenë së bashku për një kohë dhe madje edhe beqarët do të kenë takime interesante.

Puna: këtë javë yjet nuk janë shumë pajtues në sferën e punës, me përjashtim të së mërkurës, e vetmja ditë më e favorshme. Gjendja e tyre ndoshta nuk do të jetë më e mira dhe nuk do të jetë e vështirë të shfaqet karakteri i vrazhdë dhe i turpshëm.

Binjakët

Dashuria: Mërkuri do t’i japë Binjakëve këtë javë një lajm të mirë. Takime të reja për beqarët po vijnë, por edhe marrëveshja midis çifteve është në krye dhe e ardhmja në frontin e dashurisë është rozë. Ju do të jeni sensual dhe interesante, partneri/ja nuk do të rezistojë dhe ata që duan të bëjnë pushtime nuk do të bëjnë ndonjë përpjekje!

Puna: Binjakët do të jenë energjikë dhe plot vullnet. Është një kohë e mirë për të përfituar nga këto tranzita pozitive, të cilat mund të jenë vendimtare për hedhjen e themeleve për të ardhmen. Të enjten dhe të premten do të ndjesh pak stres, por kini kujdes që të mos merrni nervozizëm, është mirë për ju të mbani gjithçka nën kontroll!

Gaforrja

Dashuria: Edhe nëse çështjet e punës nuk do të ju japin shumë mendime, krahasuar me javët e fundit do të jetë shtëpia që ju jep më shumë shqetësime. Disa nga shenjat do të duhet të pranojnë disa kompromise për të ruajtur një mjedis të qetë familjar. Javë pozitive për beqarët, disa takime mund të jenë fatale!

Puna: Marsi në kundërshtim me shenjat do të çojë në pakënaqësi në sferën profesionale. Duhet të vazhdoni të besoni në veten tuaj dhe të mos humbni besimin në aftësitë tuaja, diçka së shpejti mund të ndryshojë. E shtuna dhe e diela do të jenë ditët më të ekspozuara ndaj nervozizmit, përpiquni të merrni gjërat lehtë.

Luani

Dashuria: Në dashuri ju mund të keni një kohë të vështirë dhe të ekspozoheni ndaj mosmarrëveshjeve dhe situatave të pakëndshme. Të hënën një ndryshim i ideve me partnerin/en do të minojë harmoninë dhe do të ketë shumë pyetje që mund të lindin për natyrën e ndjenjave tuaja. Për fat të mirë, nga e mërkura situata do të përmirësohet, madje edhe beqarët do të jenë në gjendje të kalojnë një fundjavë romantike.

Puna: Një javë krejtësisht e favorshme në frontin e punës. Do të ketë shumë mundësi për të rritur klientelën nëse jeni vetë, por edhe për ata që ndjekin karrierën profesionale, yjet të rezervojnë rezultate të shkëlqyera dhe qëllime të rëndësishme.

Virgjëresha

Dashuria: Java do t’ju japë forcë të madhe në lidhje me ndjenjat. Ata që kanë pasur diskutime me partnerin/en e tyre në kohët e fundit mund të gjejnë më në fund ekuilibrin e duhur. Të hënën dhe të martën do të jenë ditët më të mira për të bërë disa projekte, ndërsa beqarët që nuk duan të lidhen, do të gjejnë shumë ide për t’u argëtuar dhe për të mbajtur lirinë e tyre në të njëjtën kohë.

Puna: Në punë mund të keni disa pengesa në mes të javës, të cilat do të mund t’i tejkaloni me sukses të madh. Sidoqoftë, do të jeni shumë të zënë dhe nuk do të qëndroni prapa edhe në një ritëm stresues. Për fat të mirë, fundjava do t’ju japë një armëpushim.

Peshorja

Dashuria: Fillimi i javës mund të jetë i stuhishëm për shkak të qëndrimit të paqartë të partnerit/es. Xhelozia mund të dëmtojë marrëdhëniet. Dyshimet do të vazhdojnë deri në fundjavë, kur gjithçka e papritur do të shfaqet qartë. Ata që janë vetëm dhe kanë mbyllur kohët e fundit një marrëdhënie, do të jenë në gjendje të gjejnë më shumë kohë për t’i kushtuar vetes.

Puna: Ata që kanë pasur ndërlikime në punë do të jetojnë një javë më të qetë. Ngjarjet do të jenë të favorshme për bashkëpunimet dhe kolegët do të mbështeten në burimet dhe aftësitë tuaja. Ju do të stimuloni besimin dhe vendosmërinë dhe do të vendosni një shembull për shumë njerëz, të cilët do t’ju ndjekin me kënaqësi në projektet tuaja.

Akrepi

Dashuria: Java do të fillojë shumë mirë për ju, Hëna së bashku do të jetë në gjendje t’ju japë emocione të bukura. Me partnerin/en mund të keni pak keqkuptim, por do të jeni të hapur për dialog dhe kjo do të ndihmojë për të marrë sqarime të shpejta. Beqarët do të jetë në gjendje të bëjë njohje që mund të thotë shumë, mund të ketë edhe sulme të papritura!

Puna: Faza e punës që po kaloni është sigurisht pak delikate, por duke e mbajtur kokën poshtë kur gjërat nuk shkojnë mirë nuk do të ndihmojnë. Më mirë të reagoni dhe për të ktheheni në lojë, gjithashtu duke u propozuar atyre që thanë jo, ndoshta duke treguar aftësitë tuaja. Këmbëngulja në kërkime është e rëndësishme për të gjetur zgjidhje për problemet.

Shigjetari

Dashuria: Këtë javë dashuria do të mbizotërojë dhe për disa nga shenjat ndodhin transformime reale. Vendasit do t’i japin ndryshimet duke treguar më shumë vëmendje ndaj nevojave të partnerit/es dhe do të kenë të gjitha qëllimet për të mbrojtur një histori të cilën ata e duan shumë. Beqarët do të duhet të kalojnë më shumë kohë me familjen dhe miqtë e ngushtë.

Puna: Në jetën tuaj të punës ju do të merrni kënaqësi të mëdha të papritura dhe shumë do të njohin cilësitë tuaja. Jini të kujdesshëm për të bërë angazhimet që ju jeni në gjendje për të përmbushur, në mënyrë që të mos ketë probleme ose dhimbje koke.

Bricjapi

Dashuria: Së fundi ju keni lënë pas një periudhe shumë të shterur. Këtë javë do të gjeni pak qetësi, veçanërisht në një nivel sentimental, dhe të enjten në mëngjes mund të ndodhin gjëra të mrekullueshme, si për çiftet dhe beqarët. Megjithatë, e shtuna dhe e diela do të jenë ditët më fatlume.

Puna: Gjatë kësaj jave, ata që lindin nga shenja do të jenë në gjendje të gëzojnë ndikime të dobishme në vendin e punës, edhe nëse në fillim diçka mund të çojë në të kundërtën. Shmangni duke u shqetësuar edhe nëse ka keqkuptime me kolegët, gjithçka do të funksionojë.

Ujori

Dashuria: Pak dyshime zvarriten në jetën tuaj të dashurisë, por kjo nuk do të thotë se ekziston domosdoshmërisht një marrëdhënie e komprometuar, vetëm se duhet t’i kushtoni më shumë vëmendje këtij aspekti të jetës suaj. Marsi ju fton që të bëni një listë të rrugëve për të ndjekur për të shmangur gabimet. Beqraët mund të merren nga një shqetësim të caktuar, që ata të jenë në gjendje të qetësohen me aktivitete të këndshme!

Puna: Megjithëse ambienti i punës u ka dhënë kënaqësi ekonomike në periudhën e fundit, vendasit do të bënin mirë që të mos shpenzonin shumë para në gjëra të pahijshme. Më mirë për t’i mbajtur nën kontroll investimet dhe për t’i kthyer ato në momente më të përshtatshme.

Peshqit

Dashuria: Java fillon me një Venus të ndritshëm, i cili paralajmëron impulse pasionante për Peshqit. Madje edhe takimet më pak të rëndësishme në shikim të parë mund të japin emocione të forta, dhe beqarët nuk do të duhet të bëjnë asgjë përveç se të kapin momentin e duhur. Çiftet mund të bëjnë plane martesore.

Puna: Ata që lindin nga shenja do të kalojnë një javë pozitive në shumë aspekte, dhe java e punës është një prej tyre. Nëse jeni duke pritur për lajme të mira, do të vijnë. Sa i përket kontratave dhe marrëveshjeve të rëndësishme, nëse mundeni, përpiquni ti pengoni.