Albanian Prime Minister Edi Rama speaks during a joint press conference with Prime Minister of Montenegro Dusko Markovic (not pictured), at the Vila Gorica, in Podgorica, Montenegro, 03 April 2017. Rama arrived in Podgorica for a one day official visit., Image: 327638623, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Profimedia, TEMP EPA

Pas deklaratës së Lulzim Bashës në lidhje me lirinë e medias, ku tha se sot media e ‘kapur’ dhe se kur PD te vije në pushtet do forcojë lirinë e saj, ka reaguar edhe Kryeministri Rama. Rama duke ironizuar dhe kujtuar cfare i ka bere PD medias shkruan: Ç’komedi e zymtë me djegësit,rrahësit e shantazhuesit e deridjeshëm të gazetave, gazetarëve e mediave që flasin në emër të lirisë së tyre!

Me tej ai shton se sa per ardhjen e Bashes ne qeveri duhet te priten zgjedhjet e 2021. “Po shyqyr ka gjykatës për të gjithë dhe për të gjithë sa bëhen e thuhen,vjen dita e gjykimit ME VOTE.”, shkruan Rama.

Postimi i plotë: “Ç’komedi e zymtë me djegësit,rrahësit e shantazhuesit e deridjeshëm të gazetave, gazetarëve e mediave që flasin në emër të lirisë së tyre! Po shyqyr ka gjykatës për të gjithë dhe për të gjithë sa bëhen e thuhen,vjen dita e gjykimit ME VOTE? Pa merak vonon po s’harron 2021shi✌️”