Astrologia e njohur Meri Shehu është gjithmonë në kontakt me ndjekësit e saj jo vetëm nëpërmjet hapësirës televizive tek ”Rudina”, por edhe rrjeteve sociale ku ndan vazhdimisht parashikimet e saj.

Sigurisht që nuk do të mungonte as parashikimi i sotëm, i cili me siguri u ka çuar zemrat në peshë të lindurve të Bricjapit, që çështjet e zemrës do i kenë të shkëlqyera gjatë gjithë javës. Por nuk mbetën pas as shenjat e tjera.

Për më tepër lexoni si më poshtë.

Dashi: Sot duhet të jeni të vëmendshëm të mbroni çështje të rëndësishme familjare nga ekspozimi ndaj risqeve te mëdha.

Demi: Do të bëni një udhëtim fizik apo shpirtëror në vende që ju ngjallin interes dhe që lidhen me natyrën apo komunikimin.

Binjakët: Sot duhet të shfaqni aftësitë tuaja manaxhuese në aspektin ekonomik, por duke u çliruar nga ndjesia e pusit që çdo gjë humbet apo fshihet.

Gaforrja: Dita ju ofron një ndjesi të mirë për të ndenjur në natyrë dhe për t’u marrë me pune fshati.

Luani: Instikti i gjuetarit sot do të jetë në nivelet e tij më të larta, por rrethanat në të cilat ndodheni nuk do ju lejojnë te gjeni territorin tuaj dhe mund të humbni rrugën

Virgjëresha: Sot duhet të bashkëpunoni me njerëz që kanë aftësi të gjejnë ekuilibrin dhe jo të humbasin në zotime, apo që kërkojnë të pasurohen me çdo çmim.

Peshorja: Ka mundësi të udhëtoni në vende shumë interesante dhe të gjuani poste po aq interesante.

Akrepi: Jeni në kërkim të jetës që ju ofron çlirim shpirtëror apo njohje të reja me një botëkuptim shumë më të hapur.

Shigjetari: Aty ku ju do të kërkoni siguri ekonomike dhe qetësi do ju dalë përpara një mal, një pemë apo një person që do t’ju kujtojë se jeta ka edhe aspekte të tjera.

Bricjapi: Do të dashuroheni me shikim të parë një person që do ju duket i përshtatur plotësisht me natyrën duke ju lënë një përshtypje të paparë.

Ujori: Do përpiqeni të gjeni sot Atlantidën tuaj të humbur dhe të kuptoni qe bota sado e zhvilluar i përket origjinës.

Peshqit: Mund të kaloni një natë romantike aksidentalisht duke ndenjur më shumë në natyrë apo duke u bërë gjahu i radhës nëse nuk tregoheni të kujdesshëm.