Diten e sotme me rastin e 20 vjetorit te çlirimit te Kosoves, institucionet atje kane organizuar nje ceremoni ku prezente jane ish-presidenti i SHBA, Bill Clinton, zëvendësndihmësi i sekretarit amerikan të Shtetit, Mathew Palmer, Kryeministri Rama, bashkeshorti i Kryemadhit, Ilir Meta etj.

Por, ajo qe bie ne sy qe para nisjes se ceremonise, eshte se ne mesin e te gjithe personaliteteve, bashkeshorti i Monika Kryemadhit, Ilir Meta, eshte fillikat i vetem.

Nga ana tjeter, shohim qe kryeministri Rama eshte i ulur krah zëvendës-ndihmësit te sekretarit amerikan të Shtetit Palmer me te cilin edhe diskuton.

A eshte ky nje mesazh per Meten? Cfare domethenie kane keto pamje ne momentin politik qe flasim?

Arsyeja pse Meta eshte lene kaq menjane nga te gjithe personalitetet nuk dihet, por siç shihet, ai ka mbetur vetem me telefonin ne dore dhe nuk begeniset nga askush./Lexo.al