Nga Myslym Murrizi/

Prej vitit 2013 qe kane qene te bere SYNET nga gjuha, kane tre dite qe belbezojne nga halli te njenjtin refren.Te ejten lehu i pari BYLYKU I BASHES.Te premten mbajti iso vete Basha i Bylykut.Sot paska lehur perseri Bylyku i Bashes.ÇFAR HALLI I KA RENE QE KANE TRE DITE QE BELBEZOJNE PER REFORMEN ZGJEDHORE, LIGJIN KODIN DHE DEMOKRACINE NE PARTI????Po pse ore z Basha nga kush do ta çlirosh PD???Kush ta ka zaptuar prej korrikut te vitit 2013??Kush e ka penguar demokracine e brendeshme ne PD Ti apo Bylyku dhe bylyket qe ke mbledhur rreth vetes???Ti ju paske thene studenteve qe do zgjedhesh kanidatet nga vota e antaresise????HAHAHAHAHAPo ti nuk guxove te zgjedhesh kryetaret e degeve me gare ne vitin 2018 sepse u tmerrove nga gara reale qe per hire te se vertetes pati ne zgjedhjet e PD ne qershor te vitit 2014

Aq i frikesuar ke qene nga ATA KRYETARE DEGE qe u zgjodhen ne qershor te vitit 2014, saqe me shume se gjysmen i shkarkove si arbitrare ne vitin 2016

Dhe ATA qe ngelen i hoqe ne vitin 2018 duke bere “ zgjedhjet” me te pista ndonjehere brenda PD qysh nga dhjetori 1990.Ti flet per vote te antaresise?????

Une ta kam kerkuar ne zyre qe ne Lushnje te votohem me te gjithe kanidatet nje antare nje vote per kryetar te PD dega Lushnje, dhe ty desh te ra te fiket.Po ti shkarkove Osman Stafen e zgjedhur me gare dhe emerove si sekretar i pare bylykun tend pa vote qe nuk e pordhi asnje DEMOKRAT prej 2 vitesh dhe nuk guxoi te hapi dot zyren e PD Durres

A e ke mare vesh pse???

Se Durresi dhe aq me shume DEMOKRATET Durresak e njohin me rrenje e dege me dhembe e dhemballe se çfar plehre eshte bylyku jot dhe nga çfare familje vjen

Ti z Basha dhe bylyku jot nuk e doni kurre VOTEN e antaresise dhe te QYTETAREVE sepse jeni me vite drite te shkeputur nga QYTETARET

Pjella bastarde e gjenezes spiuno-komuniste shpreh mllef kur QYTETARET LUSHNJARE i trajton me perbuzje duke i quajtur si qytetare plasmasi

Do te thoni ju se nga e ka degjuar ky kopil kete shprehje??

Nga familja e tij spiuno enveristo komuniste prej 3 brezash( gjysh samiu, baba qeremi, mani luçi) qe te brymosur me enverizem, perçmonin çdo QYTETARE tjeter qe nuk ishte komunist spiun dhe “ liberal” ne vlera njerezore si soji tyre i piste

Prej 3 pale zgjedhjesh ( 2013,2015.2017) ne çdo zone te Durresit ku punoi dhe beri fushate ky bylyku jot, rezultati iku GROPE nga njera radhe ne tjetren

Si mund te rrespektojne QYTETARET nje vemje qe fsheh 11 vjet te kaluaren e tij, sepse i vjen turp te shkruaj qe nga viti 1996 kur ka mbaruar fakultetin deri ne vitin 2007 kur zevendesoj si mbajtes traste dike ne kryeministri, nuk thote ku ka qene???

Ke qene me “ vdekje klinike” o bylyk i bashes??

Apo ke qene refugjat pas mamit??

Thuaje o bylyk se nuk eshte turp te kesh qene emigrant, edhe po ke qene pas mamit

Thuaje se nuk ta mer per keq Basha more burre se njelloj si ti ka qene edhe ai nga viti 1992-2005

Dy vjet para teje ka ardhur

Ndaj te dukem si DEPUTET inkubatori une o bylyk se kur UNE kam qene DEPUTET ne vitet 1997-2001, ti dhe basha nuk dihet se ne cilin inkubatore “ ngroheshit” per tu çelur njeri ne vitin 2005 e tjerti ne vitin 2007 si zogj me glase ne By….

Kur te ndryshoj SISTEMI I KALBUR ZGJEDHOR dhe kur DEPUTETET ti zgjedhin QYTETARET o me sistem mazhoritare o me LISTA TE HAPURA ju ftoj publikisht te dy ju BIRBO qe keni te njenjtin hall, te kanidoni tek QYTETARET E NDERUAR LUSHNJARE, qe goja e qelbur e juaja i ka etiketuar si qytetare plasmasi, qe te merni si kusur nga nje tufe PRASI( preshi)