Pas Emre Xhan dhe Aron Ramsei, tani Juventusi po mendon për një tjetër transferim me kosto 0, nga Premier Liga.

Sipas asaj që shkruan “Daily Mail”, bardhezinjtë prej kohësh ndjekin mesfushorin e Totenhemit, Kristian Eriksen. Kontrata e lojtarit me skuadrën angleze përfundon vitin e ardhshëm, dhe nga kjo kërkon të përfitojë Juventusi. Drejtuesit e “Zonjës së Vjetër”, do të tentojnë të arrijnë një marrëveshje me 27-vjeçarin, dhe ta transferojnë atë një vit më pas, kur ai të jetë një lojtar i lirë.