DASHI
Sot do iu duket sikur do e rifilloni nga e para cdo gjë dhe emocionet do jenë të mëdha. Mos u demoralizoni pasi gjërat e mira vijnë ngadalë. Keni gjithmonë pranë miqtë e familjarët që ju mbështesin .

DEMI
Pas nje periudhe me debate dhe mosmarreveshje ne cift, sot do vendosni paqen. Do ndiheni me mire dhe emocionet do jene me te kendshme. Ne planin financiar nuk pritet asnje problem. Vazhdoni te shpenzoni me kujdes dhe gjithcka do shkoje me se miri.

BINJAKET
Do jeni shume te ngarkuar me pune gjate kesaj dite dhe nuk do i kushtoni rendesine e duhur atij qe keni ne krah. Nese flisni dhe ja sqaroni situaten ai edhe mund t’iu kuptoje. Me financat mos u tregoni te pamatur sepse do keni goxha probleme me vone.

GAFORRJA
Te dashuruarit do kene nje dite te qete dhe pa te vecanta. Merrini gjerat si t’iu vijne, por mos beni gabim te prekni tema delikate. Ne planin financiar do keni veshtiresi. Megjithate, nese tregoheni te matur me shpenzimet edhe mund t’ia dini mbane. E rëndësishme është të fokusoheni te puna.

LUANI
Komunikimi dhe bashkëpunimi do mbizotërojë gjatë gjithë kohës. Disa mund të marrin edhe vendime të rëndësishme për të ardhmen por kujdes nga ato që do vendosni .Financat nuk do jenë të mira, kështu që mos rrezikoni.

VIRGJËRESHA
Një ambient i ngrohte do i rrethojë gjate gjithe ditësne familje. Do e kuptoni shume mire njeri-tjetrin dhe do krijoni nje atmosphere te paharueshme. Financat mund te përmirësohen ndjeshëm nëse kryeni disa investime të domosdoshme dhe të rëndësishme.

PESHORJA
Dita e sotme mund te jete e lodhshme por mjaft e bukur. Mundohuni të jeni kreative në ato që do bëni pasi keni për tia dalë. Keni mjaft mundësi për të arritur gjëra të bukura, por jeni mjaft dembelë e kjo gjë ju dëmton.

AKREPI
Do jeni shumë dyshues për partnerin gjatë kësaj dite. Mos bëni asgjë pa qënë të sigurt sepse do ta lendoni tjetrin dhe do shkaterroni gjithcka që keni ndërtuar deri më sot. Jeni gjaknxehtë dhe nuk arsyetoni për asgjë.

SHIGJETARI
Mos prisni gjithmonë surpriza nga partneri për t’u ndier mirë, edhe ju duhet të bëni të njëjtën gjë. Në dashuri gjithcka është reciproke. Tregoheni shumë egoistë. Edhe pse do shpenzoni pa u menduar, nuk priten probleme të mëdha financiare.

BRICJAPI
Do jeni shume sensualë gjatë kësaj dite dhe partneri do ketë dëshirë t’iu mbajë gjatë gjithë kohës pranë. Përkedheljet dhe ngrohtesia e tij do t’ju bëjnë të ndiheni si në parajsë. Kujdes me vendimet që do merrni në punë nëse nuk doni të keni probleme të mëdha.

UJORI
Cdo gjë do shkojë më së miri gjatë kësaj dite. Jeni plot gjallëri e humor pasi keni shumë kohë që nuk keni qënë kështu. Ndoshta takimi me miqtë e vjetër do ju bëjë të kujtoni kohët e bukura e një rrikthim në fëmijëri. Clirohuni nga komplekset.

PESHQIT
Komunikimi me shefin do jetë më i thjeshtë gjatë kësaj dite. Do i zgjidhni mosmarrëveshjet që këni pasur dhe do ndiheni më të qetë. Sqarohuni ashtu si duhet e me qetësi. Sektori i financave nuk do preket. Nëse tregoheni të matur nuk do keni as problemin më të vogël.