Dashi

Dashuria: Ata që kanë mbyllur së fundmi një histori, do të duhet të kuptojnë se çfarë të bëjnë kur të përballen me një tërheqje të re. Nga ana tjetër konfirmime afektive vijnë nga ata që ishin larguar për shkak të disa grindjeve. Miqësi të ngurta dhe perspektiva të mëdha për beqarët.

Puna: Jupiteri stimulon të gjitha ambiciet, është koha të riktheheni në kontakt, po vijnë mundësi të mëdha për profesionin.

Demi

Dashuria: Në çiftet e qëndrueshme sot mund të ketë pak humor të keq të shkaktuar nga ‘ndryshku’ i vjetër i familjes. Do të duhet të rezistoni dhe ta bëni veten më të fortë përballë situatave. Tërheqës dhe komunikues më shumë se zakonisht, beqarët do shkojnë në gjueti për aventura të reja.

Puna: Marrëdhëniet e punës do të favorizohen nga planetët, të cilat do t’ju ndihmojnë të reagoni ndaj ngjarjeve që i kthejnë ato në favorin tuaj.

Binjakët

Dashuria: Ditë intensive, do të ketë momente të nxehta dhe marrëveshje gazmore me të dashurin tuaj. Hidhni të kaluarën pas jush dhe lini veten të shkoni! Zemrat e vetmuara do të jenë të gatshme për të bërë miq të rinj, të shoqërohen me njerëz të rinj.

Puna: Horoskopi njofton se do të filloni një projekt për të cilin kujdeseni shumë, edhe nëse do të ketë kaq shumë probleme për ta sjellë atë në linjë.

Gaforrja

Dashuria: Sidoqoftë, një ditë emocionuese mund të lindë grindje me partnerin. Mos pretendoni se jeni të interesuar në programet e personit tuaj të dashur vetëm për t’i kënaqur ato. Beqarët do shkojnë gjatë gjithë rrugës me njohje të reja.

Puna: Ambiente të bukura po vijnë për ata që kërkojnë punë dhe sapo kanë përfunduar një rrugë karriere.

Luani

Dashuria: Horoskopi shpall fillimin e një periudhe rozë për ata që dëshirojnë të martohen. Mërkuri promovon dialogun në dashuri. Beqarët mund të nxiten të kërkojnë aventura të reja, por gjithashtu mund të forcojnë një lidhje të pasigurt.

Puna: Energjik dhe pozitiv, sot do të keni mundësi të ndikoni në bashkëpunëtorët dhe punonjësit me pozitivitetin tuaj. Gjithmonë përdorni dialog të sinqertë.

Virgjëresha

Dashuria: Në dashuri ka diçka të gabuar, partneri duket i kujdesshëm dhe i trembur, por për fat të mirë Venera i ndihmon çiftet që të përqëndrohen në aspektet pozitive të jetës në çift! Edhe pse shumë beqarë nuk do të duan lidhjet, ata nuk do t’i rezistojnë thirrjes së erosit!

Puna: Kushtojini vëmendje bashkëpuntorëve të rremë. Sidoqoftë, falë një shoku Jupiter, do të shijoni qetësi dhe optimizëm ekonomik.

Peshorja

Dashuria: Ndikimi pozitiv i yjeve ju shtyn të doni pa rezerva. Mbështetuni në dialog për të shmangur grindjet e panevojshme me partnerin tuaj. Planeti i dashurisë jep takime të reja për zemrat e vetmuara që do të gëzojnë atmosfera shumë gazmore.

Puna: Dita fillon me këmbën e duhur, duke ofruar mundësi të shkëlqyera dhe kënaqësi të shumta. Shmangni të qenit shumë i bezdisshëm ose kritik.

Akrepi

Dashuria: Nëse do të keni pasur diskutime me partnerin sot do i tejkaloni ato. Dita premton të jetë e ndezur dhe plot surpriza. Beqarët që duan të gjejnë një shpirt binjak do të jenë të kënaqur. Takime interesante dhe flirte për beqarët!

Puna: Kërkoni ndarje me kolegët, pastroni çdo zhgënjim pa e lënë veten të kushtëzoheni nga mendimet e të tjerëve.

Shigjetari

Dashuria: Një kthim i papritur do të jetë një surprizë që do arrini të bëni pak mirë. Venus ndihmon për të ndrequr disa dashuri nga e kaluara që duket se kishte mbaruar. Beqarët duhet të minimizojnë ata që kanë pak për të ofruar.

Puna: Sot do të gjeni zgjidhje të zgjuara për problemet që ju rrethojnë dhe zgjedhjet për të ardhmen gjithashtu do të jenë shumë të rëndësishme.

Bricjapi

Dashuria: Do të kaloni një ditë të qetë me gjysmën më të mirë, në një harmoni të madhe. Do keni një dëshirë të madhe për të planifikuar nesër pa diskutime të panevojshme. Yjet mund të zgjojnë te beqarët dëshirën për t’u rikthyer përsëri në dashuri!

Puna: Tranziti i mirë i Mërkurit po vjen, gjë që ndihmon për të bërë biznes shumë me fat. Mundësitë për të qenë i suksesshëm dyfish.

Ujori

Dashuria: Midis çifteve, mund të ketë probleme xhelozie që do t’ju heqin qetësinë. Për të zgjidhur situatën, përpiquni të hapni veten për dialog. Kush është beqar do të jetë në gjendje të fillojë një marrëdhënie që do të lindë nën një mirëkuptim të madh, por mos i detyroni gjërat.

Puna: Sot do të keni mundësi të kryeni të gjitha angazhimet tuaja me përpikmëri dhe dëshirë të madhe për të bërë. Mos kini frikë nga ndryshimet.

Peshqit

Dashuria: Ditë intriguese, por më mirë të mos marrësh asgjë si të mirëqenë. Dikush mund të ketë probleme nga një ish i cili kthehet në detyrë dhe do të përjetojë momente të sikletit të vërtetë. Beqarët mund të takojnë njerëz shumë pasionantë dhe të përjetojnë një tërheqje të fortë.

Puna: Në punë do jeni karizmatik dhe bindës, sot do të arrini rezultate të shkëlqyera. Marsi ndez dëshirën për autonomi.