Dashi – Jeni disi nervoz për shkak të punës, ndaj mundohuni që të mos ushqeni tensione në dashuri. Në mbrëmje gjërat do të përmirësohen, ndaj mundohuni që të shfrytëzoni mundësitë.

Demi – Do të ndiheni disi në siklet, për shkak të ndonjë emocioni negativ kalimtar. Mundohuni vetëm që të mos viheni kundër askujt. Në punë bëni mirë që të vlerësoni propozimet që do ju vijnë dhe mos pranoni pa reflektuar mirë.

Binjakët – Mërkuri do të jetë në anën tuaj dhe e premtja do të jetë mjaft interesante dhe do të favorizojë njohjet e reja. Mund të keni probleme lidhur me paratë.

Gaforrja – Hëna do të ketë ndikim të kundërt dhe mund të shkaktojë ndonjë tension, ndaj mundohuni që të shmangni debatet. Në dashuri, duhet të guxoni më shumë.

Luani – Në dashuri ka diçka që duhet sqaruar, ndaj më mirë bëheni sa më parë. Do të jeni të mbrojtur nga yjet. Në punë do të ketë disa probleme të cilat do të zgjidhen për shkak se disa persona do të largohen.

Virgjëresha – Bëni kujdes ndaj debateve, pasi ka ndonjë problem që kërkon zgjidhje. Në dashuri jepini kohë kohës. Në punë ka disa projekte që do të marrin jetë në sajë të ndikimit pozitiv të Saturnit dhe Uranit.

Peshorja – Në punë mund të ketë ndonjë ndryshim, ndaj mos e nënvlerësoni një propozim pasi mund të sjellë zhvillime pozitive. Në dashuri do ju duhet që të sqaroni keqkuptime të mundshme.

Akrepi – Mundohuni që të shmangni diskutimet në dashuri, sidomos me të lindurit e shenjës së demit dhe luanit. Në punë mos u nxitoni, sidomos nëse do ju duhet që të zgjidhni bashkëpunëtorët.

Shigjetari – Kjo e premte do të jetë mjaft e favorshme në dashuri dhe do të stimulojë emocionet e bukura, veç kujdes ndaj komplikimeve. Në punë, mund të ketë mundësi të mira, të cilat duhen kapur fluturimthi.

Bricjapi – Dita do të jetë nën ritmin e duhur dhe gjatë saj do të ndiheni të lodhur. Mundohuni veçse që të mos shkarkoni tensionet në dashuri, shkruan noa.al. Ata që punojnë, do të shpërblehen.

Ujori – Dashuria do të jetë protagoniste e ditës, ku do të gjendet pasioni i humbur. Mundohuni që ta shfrytëzoni sa më mirë energjinë që gjeni brenda vetes. Edhe në punë do të ndiheni më dinamik dhe do të keni mundësi që të rikuperoni paratë.

Peshqit – Do të rigjeni dëshirën për të dashuruar dhe brenda së dielës mund të ketë zhvillime pozitive. Mundohuni që të jeni në koherencë mes asaj që mendoni dhe asaj që thoni.