Dashi

Dashuria: Nëse jeni në çift përpiquni të shmangni konfliktet, mund të rrezikoni lidhjen tuaj. Megjithë disa keqkuptime, dashuria do të favorizohet. Edhe beqarët mund të bëjnë takime të shkëlqyera dhe njohje intriguese!

Puna: Në punë mund të ketë komplikime, nëse keni vendime për të marrë më mirë do të bënit t’i shtyni.

Demi

Dashuria: Në mjedisin sentimental do të jetë një ditë e shkëlqyer, Venusi do të vazhdojë të jetë në anën tuaj, ndërsa Mërkuri do të rezervojë takime të reja për ata që janë beqarë. Sidoqoftë, Hëna do të sjellë pak humor dhe shumë nga shenja do të mërziten nga ajo.

Puna: Sot do të keni shumë vëmendje për ato projekte që premtojnë fitime të mëdha. Kënaqësitë e para mbërrijnë.

Binjakët

Dashuria: Në çifte sot do të ketë një kuptim të lakmueshëm. Punoni shumë për të konsoliduar marrëdhënien tuaj nëse kujdeseni, përndryshe merrni një vendim konkret. Beqarët do luftojnë për tu përqendruar, por në fund do arrijnë qëllimet e tyre.

Puna: planet tuaja do të fillojnë të realizohen dhe gjithçka do të shkojë në drejtimin e duhur.

Gaforrja

Dashuria: Sot disa mendime do ju bëjnë melankolinë. Ende mund të shijoni momente gëzimi në dashuri që do t’ju dhurojnë disa momente qetësie. Beqarët do duhet të përfitojnë nga momentet më të mira për të bërë miq të rinj.

Puna: Në punë mund të përballeni me disa pengesa më shumë sesa pritej, prisni për evolucionin e situatave të caktuara.

Luani

Dashuria: Edhe nëse keni shumë gjëra për të bërë sot do të jeni në gjendje të jetoni momente të pakujdesshme me të dashurit tuaj. Ditë e shkëlqyeshme për çiftet, por edhe për beqarët. Shumë prej tyre do të luftojnë me aventura dhe flirte pasionante.

Puna: Sot nuk do të kurseheni në punë dhe do të mund të merrni të ardhura të menjëhershme, por edhe stimuj që do t’ju shpërblejnë.

Virgjëresha

Dashuria: Venusi do ju bëjë pasionantë sot dhe do kaloni momente të paharrueshme me të dashurin tuaj. Disa madje mund të planifikojnë një udhëtim. Për ata që janë ende beqarë mund të ketë disa takime mjaft interesante.

Puna: Në fushën profesionale ju do të bëni njohje të reja që mund të jenë të dobishme në të ardhmen tuaj të punës.

Peshorja

Dashuria: Lodhja e tepërt do të reflektohet në sferën sentimentale, aq sa do të shkaktojë grindje dhe keqkuptime. Beqarët mund të përfshihen në vende të shpeshta ku mund të takojnë njerëz të rinj.

Puna: Puna ndaj së cilës do të nënshtroheni sot do t’ju bëjë nervoz, përpiquni të jeni në gjendje të lehtë të menaxhoni situatat më të mira.

Akrepi

Dashuria: Sfera e dashurisë po lulëzon dhe kush është në çift do të jetë në gjendje të jetojë momente të gëzueshme gjatë pushimeve. Zemrat e vetmuara, nga ana tjetër, do të duhet të rishikojnë frekuentimet dhe t’i mbajnë larg ato që nuk po shkojnë mirë.

Puna: Ju keni punuar shumë dhe tani doni të bëni një pushim, por nuk do lejoni që mundësitë e mira të largohen nga duart.

Shigjetari

Dashuria: Është koha të shkëputni angazhimet tuaja të punës dhe t’i përkushtoheni plotësisht partnerit dhe familjes. Pas një periudhe veçanërisht të lodhshme, gjithashtu do të keni mundësi të përmbushni gjithçka. Edhe beqarët mund të shijojnë një moment relaksi për të shijuar pushimet.

Puna: Dita e punës do të jetë më pak kaotike dhe do të organizoheni në atë mënyrë që të pajtoni familjen dhe angazhimet.

Bricjapi

Dashuria: Ditë pozitive për dashurinë, pushimet i bëjnë gjithçka më sugjestionuese dhe do të jeni në harmoni të përsosur me partnerin tuaj. Sot do të jeni edhe më mirë dhe do të keni mundësi të falni gjithçka, madje edhe gjëra që nuk do t’i kishit falur më parë. Beqarët do jenë të rrethuar nga shumë kërkues dhe nuk do dinë kë të zgjedhin.

Punë: Sot do të keni shumë mundësi profesionale që nuk do të keni për të humbur. Vlerësoni ato me kujdes dhe zgjidhni ato më të mirat.

Ujori

Dashuria: Gjatë kësaj dite do të përshkoheni nga emocione të thella, të cilat me siguri nuk do keni mundësi t’i kontrolloni. Ju do të grindeni me të dashurin tuaj edhe pa asnjë arsye dhe kjo do të shkaktojë fërkime mes çifteve. Zemrat e vetmuara do të presin me padurim shpirtin binjak.

Puna: Në vendin e punës ju mund të kapeni me humor dhe nervozizëm për shkak të sjelljes ndërhyrëse të disa kolegëve.

Peshqit

Dashuria: Gjatë ditës do të keni mundësi t’i përkushtoheni pa rezervë të dashurit tuaj, dhe do të përpiqeni të bëni çmos për të riparuar çdo mangësi. Shumë do të vendosin të bëjnë plane për të ardhmen. Beqarët do mërziten nga prania e Marsit që i bën ata të shqetësuar.

Puna: Sot do të kapeni me role të reja për të luajtur dhe do të jeni krenar që keni pasur çmime. Do të ndiheni më të sigurt për të vazhduar.