Ludovica Pagani nga Bergamo u bë e famshme për rolin prej protagonisteje në video-parodinë ‘Seria A në plazh’, ku përshkruhej me nota humori transferimi i Bonuçit te Milan. Gazetarja bukuroshe dhe se ksi italiane po ‘çmend’ fansat e futbollit.Ajo është imazhi i emisioneve sportive të Sportitalia, duke u shndërruar shumë shpejt në një Diletta Leotta të dytë.

Në vetëm pak kohë, Pagani ka arritur të tërheqë vëmendjen e më tepër se 2 milion ndjekësve në Instagram, ku është mjaft aktive me postime të fotove ku nxjerr në pah format e saja prefekte. Dhe më foton e fundit ajo ka vendosur të çm end të gjithë fansat e saj. Gazetarja tashmë dhe në një inflencuese shfaqet vetëm me inti mo në pjesën e sipërme të kombinuar me një palë xhinse. ‘Thjesht ashtu si jeni’ ka shkruar krahas fotos ajo.