Të dielën në orën 17:00 do të luhet finalja e madhe e Kupës së Botës.

Por 48 orë para ndeshjes Kroacia ka marrë një goditje të rënë pasi Ivan Perisiç, mund të mungojë në finalen e madhe të Moskës përballë Francës, shkruan tabloidi britanik “The SUN”

Lojtari i Interit ka qenë një nga më të mirët e këtij turneu, por në duelin kundër Anglisë pati një dëmtim në kofshë.

Sulmuesi i krahut u dërgua në spital për ekzaminime më të specializuara, pas një goditje në kofshë që mund ta lërë jashtë finales.

Perisiç ishte protagonist në gjysmëfinalen ndaj Anglisë, ku pasi shënoi një gol dhe dha një asist. Ai u zgjodh nga FIFA lojtari më i mirë i ndeshjes.