Pas një muaji të mbushur me emocionet dhe të papritura “Botërori i çudirave” ka ulur siparin edhe për këtë vit, me triumfin e Francës në finale përballë Kroacisë me rezultatin 4-2.

Në një përmbledhje, po iu pasqyrojmë disa nga momentet epike të këtij Botërori ku sigurisht, shumë prej tyre do t’i keni parë edhe gjatë ndeshjeve.

1- Shqiponja e Shaqirit dhe Xhakës

2- Biseda e Nejmarit me gjyqtarin

3- Shtylla e Batshuait në ndeshjen me Anglinë

4- Rrëzimet e pakuptimta të Nejmarit

5- Largimi i Kaliniç nga Botërori

6- Indiferentizmi i mbrojtësit të Senegalit

 

7- Festat e çmendura të Maradonës

8- Forca e trajnerit të Uruguait

9- Portieri 45-vjeçar i Egjiptit

10-  Goli i Toni Kros ndaj Suedisë