Në fillim të këtij viti, Rudina Dembacaj dhe Mark Frroku, vendosën që të zyrtarizonin lidhjen e tyre. Ishte moderatorja dhe aktorja e njohur, ajo që në profilin e saj në “Instagram” postoi tre fotografi me ish-deputetin. Që nga ajo ditë, Rudina nuk ka ndaluar së publikuari foto me Mark Frrokun, duke treguar se sa të dashuruar janë. Së fundmi, ajo ka publikuar një foto nga një udhëtim i tyre në Milano.

Ndërkohë foton ajo e ka shoqëruar me disa emoji zemre. Pas kësaj fotografie të publikuar nga Rudina, duket se ka reaguar edhe ish-bashkëshkorti i saj, Aleksandër Varfaj. Ky i fundit ka postuar një foto në “Instastory” ku shfaqet një pis toletë, disa pl umba dhe një thi kë. Rudina dhe Aleksi kishin disa vite të martuar dhe bashkë kanë një vajzë. Ndarja e tyre erdhi e papritur për fansat e tyre dhe bëri menjëherë bujë.