Lulzim Basha ka qene i pranishem diten e sotme ne kongresin e Partive Popullore Europiane.

Ajo qe bie ne sy eshte se Basha ka zhvilluar nje takim shume te perzemert dhe ka ndare ide dhe vizion politik me mikun e ngushte te Nikolla Gruevskit (ish-kryeministrit te Maqedonise se Veriut i cili ka marre azil politik ne Hungari pas denimit ne vendin e tij per korrupsion), kryetarin e VRMNO-DPMNE, Hristijan Mickoski.

Lajmin e ben te ditur kreu i opozites maqedonase i cili shprehet se ka ndare me Bashen mendime dhe pikëpamje për të ardhmen e vendevedhe rajonit./Lexo.al