Rastet kur militantë nga PD-LSI kërkojnë të përfitojnë nga protesta e studentëve duket se nuk paskan të mbaruar.

Rasti më i rëndë u shënua sot, kur militantë të PD goditën pedagogun Jani Marku, i cili i bëri thirrje PD ti tërheqi militantët nga protesta.

Studentja Bora Mema, pjese e lëvizjes “Për Universitetin”, ka denoncuar një tjetër rast dhune.

Postimi në facebook:

“Kjo tipja ka lëshuar akuza për pedagogun Jani Marka dhe ka qenë pjesë e grupit që e shtynë dhe goditën për të bërë të duket se ishin studentë ata që e bënë.Vajza në fjalë ka tentuar të më rrëmbejë megafonin 3 ditë më parë duke më goditur. Dje, bashke me dikë tjetër erdhi sërish për provokim, por pasi e filmova u step dhe u tërhoq.”-shkruan studentja.