Kjo fundjavë është shumë e ngjeshur me aktivitete për Tiranën.

Në Tiranë mbërriti Ermal Meta për të mbajtur një koncert këtë të premte, ndërsa të dielën vjen Rita Ora.

Por këtë të premte ka pasur dhe një tjetër aktivitet interesant.

Ne sheshin “Skënderbej” janë mbledhur gjithë të apasionuarit e motorrit të famshëm Vespa.