“Demokratët kanë ende Berishën, të cilin të gjithë e quajnë ‘gjyshi në pension’.

Lulzim Basha është vetëm kukull e Berishës”.

Kështu shprehej një ditë në parë për “Corriere della Serra”, gazetari italian Alesio Vinçi, që ka punuar në Shqipëri dhe në rajon.

Berisha është personi që i imponoi Bashës djegien e mandateve.

Ndërsa në mbledhjen e PD-së një ditë më parë fliste për plumba ballit ndaj Ramës, në rrjet e kanë bërë një gjysh që qëllon patat me gurë!