Sapo Greqia filloi të dalë nga kriza ekonomike falë Bashkimit Evropian sërish po i rikthehet brutalitetit që ka treguar vite më parë edhe ndaj shqiptarëve, shkruan albeu.com.

Mësohet se policia greke në kufirin me Turqinë pasi i kap refugjatët i zhvesh dhe i le ata në temperatura të ulëta dhe në mëshirë të fatit. ndërkaq nga kjo taktikë mizoe kanë ardhur edhe vdekjet e para.

Mediat turke raportojnë se janë gjetur 3 kufoma emigrantësh afganë që ishin të ngrirë nga i ftohti. Gjithashtu është publikuar edhe një fotografi e disa refugjatëve që të zhveshur janë dërguar në Turqi dhe në ta shihet shenja dhune.