Rezidenca me sipërfaqe 6900 metra katrore është në zonat më prestigjioze të West Vancouver dhe ofron pamje të mrekullueshme mbi oqea deri në horizontin e qytetit.

Ajo ka gjashtë dhoma gjumi dhe pesë banjo në të katër katet me dritare panoramike me gjatësi të plotë duke shfrytëzuar më shumë pozicionin e saj të ngritur buzë plazhit.

Dhe privatësia – jetike për familjet mbretërore – është e garantuar nga siguria, murët e mbikqyrura që shkojnë deri në zonën e plazhit.

Një burim i agjentëve të pasurive në Kanada tha: «Meghan ka shprehur interes për këtë shtëpi të bukur. Do të ishte perfekte për të, Harry dhe Archie e vogël.

“Lagjja njihet si një strehë për njerëzit e pasur dhe ka një atmosferë shumë të qetë. Jam i sigurt se ata do të ishin shumë të lumtur atje dhe ata do të mirëpriteshin me krahë të hapur. ”

Shtëpia 108-vjeçar është në zemër të një prone të një miliarderi.

Përshkrimi i agjencisë së pasurive flet për “jetesë luksoze. një suitë private mysafirësh është krijuar në nivelin e sipërm duke ofruar më shumë pamje.

Harry, 35 vjeç, dhe Meghan 38-vjeçar janë vendosur të marrin pronën

Fqinjët e tyre të afërt do të përfshijnë themeluesin e miliarderëve kanadezë të markës së veshjeve Lululemon Athletica, Chip Wilson, rezidenca e të cilit vlen 50 milion euro.

Tifozja e Yoga dhe pilates njihet se është një fanse e markës Lululemon.