Dashi

Kjo javë do të jetë e mrekullueshme falë eklipsit të Mërkurit. Përmes tij do të arrini të nisni një fillim të ri, i cili do të ketë të bëjë me anën tuaj emocionale dhe inteligjencën. Venusi do të hyjë në shenjën e gaforres duke ju frymëzuar për dashuri dhe duke bërë që të ndiheni më mirë. Më në fund Mërkuri do ju sjellë në fund të javës argëtim, të qeshura dhe ditë vere.

Demi

Eklipsi diellor i të martës është duke dëgjuar qëllimet tuaja në lidhje me shtëpinë, familjen dhe ajo çfarë ju duhet për sigurinë tuaj emocionale. E mërkura do të jetë dita e duhur për të siguruar këto përpjekje. Të dielën do të keni më shumë besim në vete dhe gjithashtu do të jeni të mbushur me krijimtari.

Binjakët

Të martën duhet të bëni kujdes me paratë dhe gjërat që ju falin siguri. Venusi ju ndihmon të jeni të frymëzuar si dhe të kujdeseni sa më shumë për veten. Mërkuri do të ndikojë më shumë tek zonën tuaj të mendimit dhe tek fjalët, kështu që tregohuni të duruar.

Gaforrja

Eklipsi diellor në shenjën tuaj ju ndihmon dhe ju çon në një fillim të ri, aty ku do të dëshironi. Venusi hyn në shenjën tuaj duke e bërë ditëlindjen tuaj më të bukur dhe më romantike. Kujdes me sektorin financiar, duhet të përpiqeni të kurseni sa më shumë këto kohë.

Luani

Eklipsi diellor ju bën të mbylleni disi në vetvete. Venusni nga ana tjetër ju ndihmon që të afroheni me grupe të ndryshme. Do ti harroni dhe lini pas dashuritë e vjetra dhe do të shikoni më shumë drejt të ardhmes. Hapeni sa më shumë zemrën dhe nuk do të pendoheni.

Virgjëresha

Të martën kushtojini më shumë vëmendje miqësive tuaja dhe personave që keni rreth e rrotull. Bëni kujdes, pasi një hap ju ndan nga me një person nga miqësia në dashuri. Megjithatë do të jetë Mërkuri ai që do t’iu ndihmojë që të forconi më tepër intuitën për atë çfarë duhet të bëni.

Peshorja

Eklipsi në sektorin tuaj profesionale do ju garantojë të martën ngritje në detyrë, punë të re ose një tjetër arritje profesionale. Venusi ju ndihmon gjithashtu edhe në sektorin e jetës sentimentale. Kini kujdes me miqtë, mund të keni debate.

Akrepi

Do të udhëtoni diku ku nuk keni qenë më parë. Mos u frikësoni, por shijojeni këtë eksperiencë. Venusi do ju sjellë më shumë optimizëm kur bëhet fjalë për dashurinë dhe romancën. Të reja do ju vijnë edhe sa i përket sektorit profesional.

Shigjetari

Mos kini frikë të përballeni me ndjenjat tuaja këtë javë. Venusi është gati t’iu ofrojë ndihmë në aspektin e ndjenjave dhe gjithashtu në jetën seksuale. Pritet të keni shumë udhëtime gjatë kësaj periudhe, përpiquni t’i shijoni.

Bricjapi

Këtë javë do ju plotësohet një ëndërr e madhe dashurie që keni patur gjatë gjithë kësaj kohe. Një person i ri do të vijë në jetën tuaj dhe ndoshta do të jetë ai që prisnit. Mundohuni të jeni të qartë lidhur me ndjenjat dhe pritshmëritë tuaja.

Ujori

Të martën do të fokusoheni në anën tuaj fizike, emocionale dhe mendore. Venusi do ju ndihmojë të harmonizoni përpjekjet tuaja. Bëni kujdes me dashuritë nga e kaluara pasi mund të shfaqen sërish.

Peshqit

Këtë javë do të ndiheni plot vetëbesim, lumturi dhe gëzim në mënyrë të papritur. Venusi do ju ndihmojë për të nisur një lidhje të re. Mërkuri ju ndihmojë të merrni këshilla të vyera sa i përket shëndetit tuaj.