Ky është parashikimi i shenjave të horoskopit për këtë javë. Sipas tij këto janë disa nga gjërat kryesore që do i ndodhin çdo shenje.

Dashi

Dashuria: Fillimi i javës pak kaotike dhe konfuze, humori dhe ndjenjat do të alternohen me diskutime dhe sqarime të vogla. Do të ishte mirë të mbani nervat në familje dhe të mos shqetësoheni, por të përpiqeni të kuptoni se çfarë mund të ndryshoni në ju për të qenë më të lumtur. Hyrja e Marsit në shenjën tuaj do t’ju çojë të bëni reflektime të nevojshme.

Puna: Do të jetë një javë e jashtëzakonshme në punë për Dashët: në të vërtetë, duke filluar nga e marta, planeti Mars do të hyjë në shenjë për të dhënë forcë dhe energji të pashembullt që do t’ju ndihmojë të arrini qëllimet tuaja. E mërkura dhe e enjtja do të jenë dy ditë me të vërtetë me fat, ndërsa të shtunën dhe të dielën mund të ndodhë diçka e papritur, por asgjë shqetësuese.

Demi

Dashuria: Nuk do të jetë një vit i jashtëzakonshëm i ri për shenjën e Demit, që ka gjasa të jetojë një vit dhe të përfundojë me tension. Venusi dhe hëna në opozitë e bëjnë komunikimin me partnerin/en e vështirë dhe grindjet e argumentet për gjëra të kota mund të shpërthejnë! Më mirë mbani qetësi dhe përqendrohuni në ditët më serioze të së shtunës dhe të dielës.

Puna: Jeta jo e jashtëzakonshme për Demin, në ditët qendrore do të jesh më prekëse se kurrë dhe madje mjaft e tensionuar. Për fat të mirë, situata do të përmirësohet gjatë fundjavës, kur do të gjeni qartësinë dhe objektivitetin për të gjetur ekuilibrin në marrëdhëniet me kolegët dhe eprorët.

Binjakët

Dashuria: Ju do të filloni javën me humor të mirë falë Hënës, por nga e enjtja do të bini në konfuzionin më të plotë mendor për shkak të diskutimeve që mund të jenë të rënda. Ata që jetojnë një dashuri paqësore do ta mbrojnë atë me një shpatë të tërhequr. Beqarët do të kthehen si flutura, të vetëdijshëm për rëndësinë e lirisë së tyre.

Puna: Që nga viti i parë, Binjakët do të ndihen më të kënaqur për shkak të mundësive që do të kenë në frontin profesional. Marsi kthehet në buzëqeshje dhe ju ngre nga lodhja dhe stresi i periudhës së fundit, e cila ka qenë mjaft e ashpër. Për fat të keq, megjithatë Mërkuri vazhdon të jetë në opozitë dhe ditën e mërkurë, të enjten dhe të premten mund të jenë të përziera.

Gaforrja

Dashuria: Viti i ri për ata që kanë lindur në shenjën e Gaforres fillon me një kalim të planetit Mars të pafavorshëm. Janë njoftuar javët e lodhjes dhe stresit, por për tani gëzojnë favorin e Venusit që do t’ju japë kaq shumë pasion në prag të Vitit të Ri dhe kaq shumë emocione të ëmbla. Vëmendje, sidoqoftë, në ditët e së shtunës dhe të dielës, e cila do të jetë mjaft nervoze.

Puna: Java do të fillojë me disa ngjarje të papritura që do të zgjasin fat dhe do të zgjidhen në një blic. Ju do t’ju duhet i gjithë përqendrimi juaj për të sjellë një situatë në favorin tuaj. Ditët qendrore do të jenë më të mirat, ndërsa në fundjavë mund të ketë shpresa të reja për të zgjeruar horizontet e së ardhmes suaj.

Luani

Dashuria: Viti i ri për Luanët fillon me një pasazh të bukur të planetit Mars në shenjë, hap pozitiv që do të vërë aq shumë forcë dhe energji. Për fat të keq, megjithatë, mund të lindin disa keqkuptime me partnerin/en, për shkak të Venusit dhe Hënës në një pozitë të pafavorshme. Deri tani më e mira do të jetë e mërkura dhe e enjtja, gjë që do të bëjë që edhe njerëzit e vetëm të rimarrin optimizmin dhe frymën e iniciativës.

Puna: vendasit e shenjës do të përpiqen për të mbajtur marrëdhënie paqësore me kolegët dhe punëdhënësit, edhe pse një pjesë e javës do të ketë tensione. Atmosfera do të përmirësohet falë ndikimeve të Hënës që do të tregojnë gjithçka me optimizëm më të madh.

Virgjëresha

Dashuria: Së fundi, ardhja e vitit të ri lejon Virgjëreshën të marrë një psherëtimë lehtësimi! Duke filluar që nga 1 Janari, në fakt, Marsi nuk do të jetë më në kundërshtim me shenjën tuaj dhe ju do të jeni në gjendje të rikuperoni pak energji. Venusi ju jep mundësi të favorshme, së bashku me një hënë të bukur, i qetë dhe një vit i ri plot emocione, së bashku me një person të veçantë.

Puna: Paraqitet e mirë pjesa e parë e javës, ndërsa tensionet e vogla do të karakterizojë ditën e enjte. Gjendja juaj do të përmirësohet gjatë fundjavës, kur ditët e së shtunës dhe të së dielës do të jenë mjaft fatlume.

Peshorja

Dashuria: Duke filluar nga dita e hënë për disa Peshore, do të ketë rrezik të ndjeheni bosh, por për fat të mirë Mërkuri po mendon për ju. Mes të enjtes dhe të premtes mund të ketë disa lajme të mira dhe mundësi argëtimi që do të mbajnë çiftet dhe beqarët të zënë. Momente reflektimi në lidhje me punët e dashurisë.

Puna: Në ditët qendrore të javës Hëna në shenjë do të japë një nxitje për të analizuar situatën financiare. Në fundjavë, megjithatë, shumë do të kenë mundësi për të bërë projekte biznesi për një të ardhme të afërt.

Akrepi

Dashuria: Special Viti i Ri për shumë Akrep, Venusi dhe Hëna do të jetë në shenjë deri në fund të vitit dhe s’mund të ketë asnjë kombinim më të mirë për të garantuar një natë shumë të nxehtë! Beqarët që nuk do të qëndrojnë në ambiente të mbyllura do të jenë në gjendje të mbajnë takime premtuese që do të zgjasin.

Puna: Viti i fundit i Hënës në shenjë, përballë Uranit, do t’ju shtyjë të bëni një listë të qëllimeve të mira. Marsi do të jetë më aktiv në mes të javës, ndërsa të shtunën dhe të dielën do të përqafoheni nga fati.

Shigjetari

Dashuria: Javë e mrekullueshme për Shigjetarin, viti i ri fillon me kalimin e favorshëm të Marsit që jep kaq shumë energji! Ndikimi i Mërkurit ju ofron një jetë shumë intensive shoqërore. Sa shumë argëtim për beqarët, por edhe shumë ditë me fat për çiftet që duan të konsolidojnë dashurinë e tyre.

Puna: Në pjesën e parë të javës do të doni të bëni projekte; nga e enjtja, Hëna në shenjën tuaj do t’ju frymëzojë të bëni vlerësime në rrugët që do të ndërmerren. Çfarëdo që të zgjidhni, do të jetë plot angazhime dhe qëllime të reja.

Bricjapi

Dashuria: Viti i Ri i dashurisë për të lindurit e Bricjapit, të cilët gjithashtu do të jenë në gjendje të shijojë shumë karakteristika të reja në këtë vit të ri gjatë rrugës. E vetmja ditë nervoze e javës do të jetë e premtja, por asgjë nuk do jetë aq mbresëlënëse sa të kompromentojë pjesën tjetër.

Puna: Pas një nisjeje të javës së qetë, Marsi duke u sheshuar në shenjën tuaj do të sjellë disa tensione të vogla në punë. Për fat të mirë, qartësia dhe qartësia mendore do të kthehen në fundjavë për të parë situatat me objektivitet. Hëna do t’ju bëjë të qetë dhe do t’ju ndihmojë të matni çdo hap.

Ujori

Dashuria: Në ditët e së hënës dhe të martës, Ujorët do të duhet të përpiqen sa më shumë që të jetë e mundur për t’u akomoduar me partnerin/en dhe për të kërkuar një krahasim konstruktiv. Përndryshe, rrezikoheni të gjeni veten në prag të Vitit të Ri për të luftuar! Një lajm i mirë në horizont për beqarët, viti i ri do të sjellë dashuri të reja.

Puna: Për fat të mirë, që nga fillimi i vitit, Marsi do të kthehet për të vepruar në emrin tuaj dhe do të ndiheni mjaft të fortë dhe të sigurt për atë që dëshironi. Ju do të jeni në gjendje, në të vërtetë, të menaxhoni më mirë çdo vështirësi. Ditët me fat për biznes do të jenë të mërkurën, të enjten dhe të premten.

Peshqit

Dashuria: Peshqit, me favor të Venusit dhe Hënës, do të jetojnë një javë të mrekullueshme dhe një vit të ri të pabesueshëm! Mërkuri i pafavorshëm, nga ana tjetër, mund të krijojë ndonjë keqkuptim të mërkurën dhe të enjten, ku mund të ndjeni pak “mërzitje” … asgjë për t’u shqetësuar, viti i ri fillon me urimet dhe dashurinë më të mirë!

Puna: Javë e zënë në sferën profesionale, ditë të shkëlqyera qendrore për të mbyllur negociatat e rëndësishme. Venusi do ta lartësojë magnetizmin tuaj që do të jetë vendimtar për të bërë përshtypje bashkëpunëtorëve të rinj potencialë. Fundjavë e qetë në sajë të hyrjes së Hënës dhe Mërkurit që do të sjellë ekuilibrin dhe shoqërimin.