Para disa ditësh, gazetari Mustafa Nano foli në emisionin e tij për këngët që po shkatërrojnë muzikën shqiptare. Në fjalën e tij, Nano përmendi dhe bashkëpunimin e Rovena Dilos me Hitman & Rolla, duke e quajtur tekstin e tyre miserabël.

“Mirëpo, Rovena Dilo duhet të dijë që muzikën shqiptare janë duke e dëmtuar edhe disa këngë të tjera jo nëpërmjet vijës së tyre melodike por nepërmjet teksteve të këtyre këngëve dhe Rovena Dilo ndonëse shumë kush ka pritur të bëjë diferencën në kompeticionin e “Këngës Magjike” në këtë drejtim ajo nuk e ka bërë këtë diferencë. Ajo ka kënduar një këngë me tekst mizerabël”, u shpreh Nano. Nuk mungoi reagimi i Hitman, i cili nuk është kursyer aspak në mendimin e tij për Mustafa Nanon duke e quajtur “show man të dështuar”.

“Mustafa Nano na paska bërë një analizë mbi këngën Cinderella. Ky Mustafai po na flet për tekste këngësh, kur nuk e ke as idenë më të vogël ça ndodh me muzikën botërore. S’ke faj Mustafa se gjithë kohën je i zënë duke lëpirë sa lart poshtë “PARTINË MËMË që të hedhin ndonjë kockë. Mustafa, muzika ka ndryshuar nuk është ajo që dëgjoje në kohën e xhaxhit. Mustafa është muzikë clubi kjo e Cinderella-s, është muzikë për rininë, nuk është muzikë qebaptoresh që frekuenton ti. Nuk është një paçavurë si ai emisioni jot që sot e mora vesh qe ekzistonte. Show Mani i dështuar po na flet për Shqipërinë e vlerat shqiptare ama në të vërtetë emisioni ku ai na bëri analizën titullohet PROVOKACIA (Serbisht) O Zot…!Ja ky i bën Rovena Dilos dhe Hit Man & Rolla, analizë ahahahahah. Mustaf je dështak në çdo lloj aspekti, në çdo fushë që je angazhu ti ke dështu askush nuk ka respekt për ty o i mjer. Ti do na bësh analizën ne ????” – shkruajti HitMan. Ndërsa Rovena Dilo e ka mbështetur reperin duke i thënë se është shqiptar i bukur dhe i pastër.