Mauro Icardi ka kaluar vizitat mjekësore me PSG dhe tani pritet që të hedhë firmën në kontratën që do ta lidhë me PSG për vitet e ardhshme.

Edhe pse është huazim me të drejtë blerje, në të vërtetë argjentinasi nuk do të kthehet te zikaltërit, por do të vazhdojë karrierën në Paris, teksa flitet për rrogë thuajse 7,5 mln euro me bonuse dhe gati 65-70 mln euro për Interin. Wanda Nara, sakaq, po negocion për mbylljen e akordit dhe firmat me PSG.