Biznesmeni Theodoros Nitsiakos është shpallur i vdekur në mbrëmjen e 10 janarit kur humbi kontrollin e automjetit që u rrotullua dhe ra në një greminë 15 metra të thellë në Aetomilitsa, Janinë.

Forcat e policisë dhe Shërbimit Zjarrfikës Konitsa nxituan për në vendngjarje, por nuk nuk ia shpëtuan dot jetën.

Sipas mediave greke, biznesmeni 76-vjeçar po udhëtonte me një të afërm të tij në rrugën pyjore Aetomilitsa-Takkatio, kur automjeti humbi kontrollin për shkak të akullit në rrugë.

Në përpjekje për të përballuar situatën e vështirë në të cilën u gjet bashkë-drejtuesi i Theodoros Nitsiakos, ai doli nga makina ndërsa biznesmeni 76-vjeçar u përpoq të kontrollonte automjetin.

Sipas epirus-tv-news.gr, për shkak të pjerrësisë, makina u përplas me një shkëmb dhe i mori jetën menjëherë.

Pasagjeri paralajmëroi fshatarët dhe autoritetet. Fshatarët arritën të rimarrin biznesmenin e pafat, me mjekun që mbërriti në zonë për të shpallur vdekjen e tij.

Videoja e publikuar tregon se automjeti është rrethuar nga dëbora, në fshatin e tij të lindjes, Aetomilitsa, ku biznesmeni raportohet se shkoi për gjueti të premten e kaluar.