Mbrojtësi i Barcelonës, Juan Miranda është shumë pranë një transferimi te Juventusi.

“Calciomercato” ka raportuar se Fabio Paratici tashmë ka filluar bisedimet dhe është gati të paraqesë ofertën e parë për futbollistin për rreth 10 milionë euro plus bonuset.

Miranda thuhet se do të ishte i hapur për të kaluar në Torino, i cili tani duhet të marrë miratimin e klubit për të bërë këtë veprim.