Allegri tashmë ka filluar të mendojë për lojtarët që dëshiron t’i transferojë në verën ardhshme.
Juventusi i ka shtuar tre lojtarë në listë për t’i sjellë në Torino gjatë vitit 2019, shkruan Corriere dello Sport.

Kampioni i Serie A-së është duke menduar që ta transferojë mbrojtësin e Ajaxit, Matthijs de Ligt, sulmuesin e RB Leipzigit, Timo Wernerin dhe mesfushorin e Paris Saint-Germainit, Adrien Rabiotin.

Juventusi ka qenë i interesuar për këta lojtarë edhe më parë, mirëpo ka dështuar që ta transferojë ndonjërin prej tyre në afatin kalimtar të transferimeve të kësaj vere, që u mbyll më 17 gusht për kampionatin italian.