Në vend ditën e sotme, sipas Weather.com pritet që të qarkullojnë masa ajrore të paqëndrueshme të shoqëruara me vranësira te mesatare dhe të dendura. Vranësira të cilat do të shoqërohen me reshje shiu në zonat kodrinore-malore.

Temperaturat të shkojnë deri në 23 / 30 °C në bregdet, në vendet e ulëta do të shkojnë 21 / 32 °C dhe në vendet malore: 12 / 26 °C.

Ndërsa të enjten vendi pritet të pushtohet nga stuhi të shpërndara dhe nga një ulje e lehtë temperaturash.

Temperaturat në Tiranë