Moti për ditën e sotme parashikohet me kthjellime e vranësira mesatare dhe të dendura kryesisht në jug.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, do të ketë reshje shiu me intensitet në lindje dhe jug. Reshje bore lokale të intensitetit të ulët në juglindje. Prezencë të ngricave të lehta lokalisht në zonat malore.

Era do të fryjë me drejtim verilindje dhe shpejtësi 2-25m/sek, erë me rrahje dhe intensive përgjatë vijës bregdetare dhe në veri të vendit.

Mjegull e dendur / mjegullinë në orët e mëngjesit pranë zonave luginore.

Temperaturat me rënie të lehta në vlerat minimale dhe maksimale.

Valëzimi në dete forca 3-4 me lartësi vale 1.2-1.8 metër.

Temperaturat parashikohen: