Qarkullimi i masave ajrore të paqëndrueshme do të ndikojnë kushtet e motit në vendin tonë.

Ku alternime kthjellimesh dhe vranësirash të dendura do të jenë dominante në të gjithë vendin.

Më të dukshme në ekstremet Veri-Jug duke gjeneruar reshje shiu e dëbore. Era do fryjë me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Lindor-Juglindor duke krijuar në det dallgëzim 3 apo katër ballë.

Temperaturat e ajrit do të ulen lehtë në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga minus 6 në 13 gradë Celsius.