Ajo është një nga balerinat më të njohura dhe më të talentuara, e cila karrierën e saj po e vijon jashte vendit. Shpesh balerina Klaudia Pepa poston në profilin e saj në rrjete sociale foto mjaft provokuese, por duke treguar edhe aftësinë e saj si profesioniste.

Edhe në ditën e sotme ajo ka bërë dicka të tillë, ku e shohim teksa bën prova për një surprizë që është duke përgatitur për fansat. Klaudia u kthye në Shqipëri gjithashtu për të prezantuar sëbashku me moderatorin Ardit Gjebrea dhe bukuroshen Bora Zemani, edicionin e 20-të të ‘Kënga Magjike’.