Njerëzit mund të kenë pushtet mbi ju në disa mënyra të ndryshme, dhe mund të ndodhë që të manipulojnë vendimet tuaja. Nëse po pyesni se cilët njerëz mund të jenë këta, shenja juaj e Zodiakut mund t’ju japë përgjigjen.

Dashi
Dashi pëlqen partnerët dominues, të fortë dhe shenja që njihet si më e forta është pikërisht Dashi.

Të shohësh veten në pasqyrë mund të duket e mrekullueshme në fillim, por dikush do të duhet që përfundimisht të heqë dorë nga drejtimi që marrëdhënia të ecë përpara.

Demi
Shenja që ka më shumë pushtet mbi Demin është Akrepi.

Akrepët janë hipnotizues dhe Demi i pëlqen gjërat ekzotike dhe të bukura, prandaj Akrepi mund të triumfojë mbi çdo gjë që i vë syrin.

Binjakët
Polet e kundërta tërhiqen me njëri-tjetrin si magnet sepse plotësojnë spektrin e forcës që përfaqëson shenjën e tyre. Binjakët janë shenja e shprehjes së vetvetes ndërsa Shigjetari është shenja e zgjerimit mendor.

Barazimi për të kuptuar anën tjetër të spektrit të shprehjes është i fuqishëm për të dy shenjat, pra Binjakët mund të lëshohen vetëm para Shigjetarit.

Gaforrja
Gaforrja jeton për emocione të forta dhe pëlqejnë të ndajnë kohën me shenja që kanë të njëjtin botëkuptim me ta. Peshqit me siguri mund të zhyten me një Gaforre, duke e joshur atë sapo të jetë angazhuar emocionalisht.

Luani
Shigjetari mund të tërheqë vëmendjen, të cilën Luani e do shumë dhe kështu mund të fitojë disa fuqi serioze mbi një Luan. Luani gjithashtu pëlqen të argëtohet si Shigjetari, ndaj ky i fundit mund të fitojë të gjithë pushtetin e Luanit.

Virgjëresha
Virgjëreshat në përgjithësi nuk janë nga ata që heqin dorë nga fuqia e tyre për dikë, por ato mund të mbizotërohen nga një Dash ose Akrep. Të dyja këto shenja të drejtuara nga Marsi kanë aftësinë për të këmbëngulur për të drejtën dhe përgjegjësinë dhe Virgjëresha është e prirur për drejtësi.

Peshorja
Dashi do të jetë në gjendje të ushtrojë fuqi të madhe mbi Peshoren. Është shenja e tyre e kundërt dhe Dashi është jashtëzakonisht i guximshëm dhe vendimtar, gjë që Peshorja nuk është.

Akrepi
Ashtu si Akrepi mund të mbizotërojë Peshqit, kështu edhe Peshqit mund të mbizotërojnë një Akrep. Peshqit dhe Akrepi janë një dyshe ideale, Akrepi mund të jetë një shenjë e ujit, por përfaqëson kapacitetin e ujit për forcë dhe thellësi të pafundme. Kjo është një forcë e fuqishme dhe ka tendencë të jetë pak dominues, e cila i përshtatet Peshqve pasivë dhe të pavendosur.

Shigjetari
Luanët mund të jenë gjithçka ose asgjë dhe nëse fitojnë zemrën e një Shigjetari ata mund ta gjejnë veten duke iu nënshtruar mendjes dhe hijeshisë së Luanit.

Bricjapi
Përkushtimi i Demit i bën Bricjapët të ndihen të sigurtë në dashuri. Ndërsa Bricjapi njihet si praktik, Demi i shton luksin, ndjeshmërinë dhe romancën gjithçkaje.

Ujori
Ndonjëherë, nëse gjeni ndonjë person veçanërisht interesant, tërheqës ose atraktiv, mund të mendoni se ia vlen të hiqni dorë nga fuqia juaj dhe t’ja lini në dorë personit tjetër.Ujori tërhiqet nga Binjakët dhe është i aftë të heqë dorë nga fuqitë personale që të përpiqet të afrohet më shumë me të.

Peshqit
Akrepi intensiv dhe emocionues tenton të ketë më shumë fuqi mbi Peshqit. Akrepi prek të gjitha të gjitha anët e Peshqve. Ka shumë ngacmim dhe emocione, të cilat drithërojnë Peshqit nga Akrepi.