PSG's Kylian Mbappe, 3rd left, celebrates after scoring his side's third goal during the League One soccer match between Paris Saint Germain and Guingamp at the Parc des Princes stadium in Paris, Saturday, Jan. 19, 2019. (AP Photo/Michel Euler)

E ardhmja e Edinson Cavanit është vendosur tanimë.

Sulmuesit uruguajan i skadon kontrata me Paris Saint Germain në fundin e sezonit aktual dhe largimi nuk diskutohet tashmë. Lajmin e bën të ditur gazeta “France Football”, që pohon se lojtari nuk ka ndërmend të rinovojë me kampionët e Ligue 1.

Kjo e detyruar edhe për shkak të minutazhit të pakët dhe prezencës së Mauro Icardit në ekip. Pikërisht kjo, e shtyn akoma dhe më shumë PSG-në që të heq dorë nga Cavani dhe të mos i vendos në tryezë një kontratë të re.

Shumë skuadra janë vënë në garë për shërbimet e tij, ku bie në sy interesi i Napolit dhe Juventusit. Megjithatë, në garë pritet të futen edhe skuadra kineze apo dhe të MLS.