Ledri Vula ka udhëtuar drejt SHBA-së dhe po kalon kohë bashkë me familjen e Dua Lipës. Para disa vitesh Ledri Vula dhe këngëtarja me famë botërore Dua Lipa patën një lidhje dashurie, por nuk zgjati shumë.

Edhe pse lidhja e tyre ishte afatshkurtër ata vazhdojnë të kenë një marrëdhënie shumë të mirë shoqërore, Ledri e ruan këtë raport miqësor dhe me familjarët e Duas. Ai ka postuar një foto ku kanë dalë të gjithë bashkë duke u argëtuar jashtë. Gjithashtu edhe babi i Duas, Dukagjin Lipa ka postuar foton, duke treguar marrëdhënien e mirë të tyre.

Kujtojmë që Dua është në një marrëdhënie me djalin e famailjes Kardashian, Anwarin, kurse Ledri flitet të jetë në një lidhje me një vajzë të quajtur Sara, por asgjë nuk ka konfirmuar deri tani.