Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, në kuadër të inspektimit të të gjithë zonave më të ndjehsme të prekur nga tërmeti i 26 nëntorit, ka qënë sot në Fushë Mamurras.

Lleshaj ka vizituar familjet e prekura nga tërmeti, i ndjerë fuqishëm dhe në këtë zonë dhe ka deklaruar vendosmërinë e qeverisë së Ramës për të mos lënë asnjë banor të pastrehë, duke rikthyer shpresën tek të dëmtuarit nga tërmeti.