AC Milan's Swedish forward Zlatan Ibrahimovic (L) celebrates after scoring the penalty kick during the seria A match Inter against Milan, on May 6, 2012 in San Siro stadium in Milan . AFP PHOTO / OLIVIER MORIN (Photo credit should read OLIVIER MORIN/AFP/GettyImages)

Suso Ferndez ka luajtur shumë pak këtë vit duke qëndruar në stol dhe është aktivizuar me pikatore si zëvendësues. Me ardhjen e Zlatan Ibrahimovic, mesfushori me tipare sulmuese ka humbur vendit e titullarit pasi kuqezinjtë po luajnë me modulin 4-4-2 dhe Catillejo ka më shumë përparësi. I gjendur në këtë situatë ditën e djeshme Suso ka takuar Paolo Maldinin dhe Ivan Gazdis për të marr më shumë informacione në lidhje me të ardhmen e tij.

Iberiku nuk dëshiron të qëndroi në stol dhe ka kërkuar largimin. Milani për ta lënë të lirë futbollistin 26-vjeçar kërkon të paktën 30 milionë euro.